YAYMAN: BİZE DURMAK DİNLENMEK YOK

  • Eklenme Tarihi :22.01.2024 | 14:50
  • Muhabir :Haber Merkezi

YAYMAN: BİZE DURMAK DİNLENMEK YOK

AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Adem Yeşildal, Kemal Karahan, Ak Parti MKYK Üyesi Orhan Karasayar, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Erdoğan ve MHP İl Başkanı Mehmet Fevzi Atay Gülderen Mahallesi’nde tamamlanan kalıcı konutlarda incelemelerde bulundular.

KOKİ tarafından yapılan konutların örnek dairesini de gezen milletvekilleri ve beraberindeki heyet yetkililerden kalıcı konutlar hakkında bilgi aldı.

İncelemelerin ardından bir açıklama yapan Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, depremde evleri yıkılan her bir vatandaşı kalıcı konutlara yerleştirinceye kadar kendilerine durmak ve dinlenmenin yok olduğunu söyledi.

Gülderen Mahallesi’nde yapımı devam eden kalıcı konutların ilk etabının bitmek izre olduğunu ve en yıkın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle hak sahiplerine teslim edileceğini belirten Yayman, “Asrın felaketinde hasar gören 11 il içerisinde en çok yıkımın ve can kaybanın yaşandığı ilimizde, her bir vatandaşımızı kalıcı konutlara yerleştirmeden bizlere durmak yada dinlenmek yok. Bu konuda gece gündüz çalışıyoruz. Vaandaşlarımız müsterih olsunlar.” dedi.