YAYMAN: 6’LI MASANIN KAFASI KARIŞIK

  • Eklenme Tarihi :31.01.2023 | 09:53
  • Muhabir :

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, 6’lı masada kaga karışıklığının devam ettiğini bildirdi.

YAYMAN: 6’LI MASANIN KAFASI KARIŞIK

Yayman, seçimin gelip çattığını insanların 6’lı masadan adaylarını açıklamasını beklediğini belirten Yayman, “İnsanlar sizden bırakın, Türkiye’yi nasıl yöneteceğinizi, hangi konuları düşündüğünüzü değil artık adayınızı belirlemenizi bekliyor. Henüz bir aday ortada yok. Açıklanacak adan kampanyayı nasıl yürütecek, hangi siyaset stratejisini tayin edecek bunlar daha belirlenmedi” dedi.

İKTİDAR SAVAŞ DEVAM EDİYOR

Bütün bunların ortaya çıkardığı bir gerçek olduğunun altını çizen Yayman, “6’lı masanın Türkiye’yi yönetmek gibi, Türkiye’de yönetimi ele geçirmek gibi bir gündemi yok. 6’lı masanın sadece bir gündemi var oda Recep Tayyip Erdoğan, gitsin, Ak Parti gitsin, Cumhur ittifakı  gitsin şeklinde bir değerlendirmeleri var. Milletimizde bütün bu gerçekleri görüyor. 6’lı masada iktidar savaşı devam ediyor.”

ÇOK İBRETLİK BİR DURUM

“Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında, Temel Karamollaoğlu ile Ali Babacan arasında, Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu arasında ki iktidar savaşı, koltuk savaşı devam ediyor. Türkiye demokrasi tarihinde çok ibrettik bir durumla karşı karşıyayız. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı’nı 6’lı masa değil. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanını 6’lı masa belirleyecek. 6’lı masanın günün sonunda gele gele ruh çağırma yöntemi ile bir vesayetçi anlayışı getirmesi, daha aday belirlenirken başlayan bu vesayetçi yaklaşım, sayın Tayyip Erdoğan’ın adaylığına karşı çıkmakla devam ediyor.” dedi.

RESMEN ÇAMUR ATIYORLAR

6’lı masanın aday belirleyemediği gibi kendilerinin adayına karşı çıktıklarını belirten Yayman, “Resmen çamur atıyorlar. Bütün milletimiz bunu ibretle izlemekte ve sandıkta inşallah en güzel cevabı verecekler. 6’lı masa adayını belirleyemiyor. 6’lı masa 14 Mayıs’taki seçim tarihine karşı. 6’lı masa Cumhurbaşkanımızın adaylığına karşı, 6’lı masa Türkiye’yi nasıl yöneteceğini belemiyor. Bütün bunlar Türk siyasi tarihi bakımından ibretlik. Manidar eylemler olarak devam ediyor.” diye konuştu. (Haber Merkezi)