YAPAR, HIZLI MÜDAHALENİN ÖNEMİNİ VURGULADI - Hatay Gazetesi

YAPAR, HIZLI MÜDAHALENİN ÖNEMİNİ VURGULADI

  • Eklenme Tarihi :28.05.2024 | 16:36
  • Muhabir :Haber Merkezi

YAPAR, HIZLI MÜDAHALENİN ÖNEMİNİ VURGULADI

Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar, şehirde yaşanan yoğun yağışlar ve sel suları nedeniyle kapanan Kavaslı Alt Geçidi’ndeki çalışmaları inceledi.

Başkan Yapar, şiddetli yağışlardan etkilenen Kavaslı Alt Geçidi’nde sabahın ilk saatlerinden itibaren Belediye ekiplerinin su tahliye çalışmasının ardından temizlik çalışması gerçekleştirdiğini belirtti. Yağışlara yerinde ve hızlı müdahale etmek için ekiplerin yoğun bir çalışma yürüttüklerini ve çalışmaların devam ettiğini belirtti. 

Antakya'nın dört bir köşesinde selin izlerini silmek için çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Başkan Yapar, Belediye olarak her an sahada olmaya devam edeceklerini ifade etti.

UZUN ÇARŞI’DA SU TAHLİYE, TEMİZLİK VE ONARIM ÇALIŞMALARI

Başkan Yapar’ın talimatlarıyla Antakya Belediyesi ekipleri şiddetli yağışlardan etkilenen Uzun Çarşı’da temizlik ve onarım çalışması gerçekleştirdi.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Belediye ekiplerinin şiddetli yağışlar nedeniyle Uzun Çarşı’da tıkanan ızgara ve mazgalları açmak için su, çamur tahliye ve kanal açma çalışmaları gerçekleştirdiği belirtildi.

Ayrıca Belediye ekipleri tarafından Uzun Çarşı’da yağışlardan dolayı hasar gören yolda onarım çalışması gerçekleştirildiği belirtildi.