YANLIŞTAN HİZA ALAN DOĞRULARA SON! - Hatay Gazetesi

YANLIŞTAN HİZA ALAN DOĞRULARA SON!

  • Eklenme Tarihi :05.05.2024 | 11:12
  • Muhabir :Haber Merkezi

YANLIŞTAN HİZA ALAN DOĞRULARA SON!

Hatay’ın Arsuz ilçesinin Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Sami Üstün,  1 Nisan 2024 tarihinden itibaren, yanlışta hiza alan doğruların artık son bulması noktasında refleks gösterdiklerini söyledi.

 

Arsuz Belediye Başkanı Sami Üstün, Meclis üyeleri, daire müdürleriyle birlikte basın mensuplarının karşısına çıktı. Göreve geldiği günden itibaren yaptıkları çalışmalar, projeleri ve anlayışını basın aracılığıyla kamuoyu ile paylaşan Belediye Başkanı Sami Üstün “31 Mart 2024 seçimlerinde halkın teveccühüyle Belediye başkanı seçildik. 1 Nisan 2024 itibariyle bütün coğrafyanın bu ilçede herkesin belediye başkanı olarak kısa orta uzun vadeli planlarımızı hazırladık” dedi. 

ASAF BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Arsuz coğrafyasının demografik yapısının çok büyük zenginlik içerdiğini bilen bir anlayışa sahip olduğunu ifade eden Başkan Sami Üstün “Gereçten bugün de koca bir ailenin bir parçası olarak bir aradayız. Çünkü burada, bu memlekette herkesin ortak bir derdi var, bu bölgede yaşayan insanların refahı huzuru ve yaşam kalitesinin daha yukarılara çekilebilmesi. Öncelikle Asaf başkanıma sürdürülebilir bir bütçe bıraktığı için gıyabında, sizlerin huzurunda ona teşekkür etmek istiyorum. Bizler inandığımız davada, inandığımız değerlerde yürümekten asla vazgeçmeyecek bir yapıya da sahibiz” diye konuştu.

KISA VE UZUN VADEDE PLANLAR YAPTIK

Görevi devraldığında bütçelerinde 4 milyon 688 bin liralık nakit paralarının olduğunu vurgulayan Başkan Sami Üstün “Ama borcumuz 67 milyon 463 bin lira idi. Şimdi bu tablo 31 Mart 2024 tarihindeki tablo. Bizler devir teslim yaptığımız anda İller Bankası işçi maaşlarını 15 milyon TL belediyemize yatırılmıştı. O da kasada görüldüğü için 19 milyon TL oldu. 42 milyon TL’den bahsediyor arkadaşlar. Bizim şirketlerimizde de 23 milyon TL nakidiniz var, ama belediyenin iki şirketi var. Göreve geldiğinde şu kadar para bırakıldı, hizmet edemedin gibi cümlelerin kurulmasının önüne geçmeye çalışıyoruz. Yoksa bizler Kısa orta uzun vadede planlamalarımızı yaptık” şeklinde konuştu.

HEPİMİZİN HİZA ALACAĞI YER DOĞRUDAN YANA OLMALI

Ekip arkadaşlarının görev geldiği ilk günden itibaren çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine ekleyen Başkan Sami Üstün şunları söyledi: “21 gün sonra bir takım şeyler yavaş yavaş filizlenmeye başlayacak. Koltuğa oturduğumuz andan itibaren sorumluluklarımızın, beklentilerin de farkındayız. Seçim sürecinde ateşten gömlek değil, ateşin kendisini sırtımıza geçirip yola çıktığımızı, bu beklentilere cevap verebilecek, bir dirayete, derinliğe, bilgiye ve tecrübeye sahip olduğumuz noktasında kimsenin kuşkusu olmasın. Yaşadığımız coğrafyada alışılagelmiş ‘yanlıştan hiza alma anlayışı’ bu çok önemli. Bizler 1 Nisan 2024 itibariyle yanlıştan hiza alan doğruların artık son bulması gerektiği noktasında bir refleks gösterdik. Ben siz o, şu hiçbir önemi yok! Kimin dayısı, kimin velisi, kimin amcası olursa olsun ya da arkasında hangi siyasi irade olursa olsun artık 1 Nisan 2024 itibariyle hepimizin hiza alacağı yer doğrudan yana olmalı ve bizler artık yanlışa doğru demeyen bir anlayış, haktan yana tavır alan bir anlayış, bundan sonra bu güzelim coğrafyamızda leke sürecek, hakkı olmayıp, hakkıymış gibi davranan anlayışa dur diyeceğimiz noktasında hepinizin bilgisine arz ederim…”