VATANDAŞIMIZI ÖLÜME TERK ETMEYİN

  • Eklenme Tarihi :11.02.2024 | 11:39
  • Muhabir :Haber Merkezi

CHP’li Keskin, Hatay halkının toz soluduğuna dikkat çekti

VATANDAŞIMIZI ÖLÜME TERK ETMEYİN

CHP Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, uzmanların yıldır toz bulutunun çöktüğü Hatay'da akciğer kanseri başta olmak üzere birçok hastalığın artacağı konusundaki raporlara dikkat çekerek, “Depremden kurtulan vatandaşımızı ölüme terk etmeyin” uyarısı yaptı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, 6 Şubat depremlerin en çok Hatay’da yıkıma neden olduğunu anımsattı. Depremden sonra yıkım ve moloz taşıma esnasında tüm uyarılara rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını ifade eden Başkan Keskin, “Temiz Hava Hakkı Platformu, Türk Tabipleri Birliği ve Hatay Tabip Odası iş birliği ile hazırlanan rapor, Hatay halkının hala limitlerin çok üzerinde toz soluduğunu ortaya koydu. Uzmanlar akciğer kanseri başta olmak üzere birçok hastalığın artacağına dikkat çekiyor” dedi.
Depremin üzerinden geçen bir yıla rağmen hala yeterli önlemlerin alınmadığını ifade eden Başkan Keskin, şöyle devam etti: “Bina yıkımı esnasında ve enkazlar kamyonlara yüklenirken sulama yapılmalıdır. Molozlar yaşam alanlarından uzak yerlerde depolanmalıdır.  Temiz hava, sağlıklı çevre her yurttaşın anayasal hakkı. Depremden kurtulan vatandaşımızı ölüme terk etmeyin”