ÜLKÜSÜZ İNSAN ÇAMURDAN FARKSIZDIR

  • Eklenme Tarihi :19.12.2022 | 11:51
  • Muhabir :

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatını, başkanlık makamında ziyaret etti.

ÜLKÜSÜZ İNSAN ÇAMURDAN FARKSIZDIR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Belen Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Bünyamin Tubay ve Yönetim Kurulunun, Belen ilçesinde yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Gül, “İlçemizde ve ülkemizde kaybedecek bir gencimiz bile yok, bizler onların her zaman arkasındayız. Gençlerimizin zihinlerine milli bilinci yerleştirip, milli hedeflere yönlendirmemizle birlikte ailelerine ve ülkelerine faydalı gençler olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım ise “Belediye Başkanı İbrahim Gül, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı ve Ülkü Ocaklarına birlikte yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmada, “Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş ve Liderimiz Devlet Bahçeli’nin önderliğinde yaptığımız çalışmalar sadece ülkemizde değil, yurt dışında da yankılanmaktadır, ülkücü gençlik ülkemizin her zaman gururu oluyor, bunun en büyük örneği olimpiyat sporcusu gençlerimizin Ay Yıldızlı Al Bayrağımızı göndere çektirdiğinde yaptığı “Bozkurt” işaretiyle bizleri derinden gururlandırıyor.

Sadece Baykar’da üç bin genç mühendisimiz çalışıyor. TOGG otomobilimizde, Roketsan’da, SİHA ve adını sayamadığım birçok öncü kuruluşumuzun ana kademesi gençlerimizden oluşuyor. Bizlere de milli şuurla yetişen gençlerimizi ülkemize kazandırmak düşüyor. Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in dediği gibi “Ülküsüz İnsan Çamurdan Farksızdır.” Bizler gençlerimize bir ülkü veremezsek, dalından savrulmuş misali nereye gideceğini bilemeyiz” İfadelerini kullandı.

Ziyaret programına, Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, Belen, İskenderun MHP İlçe Teşkilatı, Belen, İskenderun Ülkü Ocakları, Belediye Meclis Üyeleri, Belen AK Parti İlçe Başkanı Enis Göçmen, Belediye Meclis Üyeleri ve Mahalle Muhtarları katılım sağladı.(Haber Merkezi)