Ülkücüler Samandağ Sahilinde Temizlik Yaptı

  • Eklenme Tarihi :21.05.2022 | 11:05
  • Muhabir :

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Samandağ sahiline gelen Antakya Ülkü Ocakları “Daha temiz bir gelecek” sloganı ile temizlik yaptılar.

Ülkücüler Samandağ Sahilinde Temizlik Yaptı

Antakya Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Bayır önderliğinde günün ilk saatlerinde Meydan mahallesi sahiline gelen ülkücü ve asenalar buradan başlayarak sahil boyunca yüzlerce poşet çöp topladılar. Ülkücü gençlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı günü gerçekleştirdikleri bu anlamlı etkinlik bölge halkı tarafından takdir gördü.

Çevreye ve doğaya karşı herkesi duyarlı olmaya davet eden Antakya Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Bayır yaptığı açıklamasında :” Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği gençlerle birlikte, coşkuyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarken bizler bugün bu etkinliği yaparak  bayramımızı daha anlamlı bir hale getirdik. Gördüğünüz gibi  Türk gençliği Vatanını seviyor,Doğaya ve çevreye sahip çıkıyor. Samandağ sahili Türkiye’nin en uzun Dünya’nın en uzun ikinci kumsalı olma özelliğinde. Disiplinli çalışmamız neticesinde yüzlerce poşet çöpü toplayarak sahilimizi çöplerden temizledik. Antakya Ülkü Ocakları olarak doğa ve çevre konusunda etkinliklerimizin devam edeceğini belirterek sahil temizliği etkinliğimizde özverili bir biçimde görev yapan Ülkücü ve Asenalarımızı yürekten kutluyorum.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)