UÇAR: HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM

  • Eklenme Tarihi :23.01.2024 | 12:45
  • Muhabir :Haber Merkezi

Cumhur İttifakı’nın Dörtyol Belediye Başkan adayı Ömer Oğuz Uçar oldu.

UÇAR: HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM

 

Cumhur İttifakını temsilen Dörtyol Belediye Başkan Adaylığının resmi olarak ilan edilmesinin buruk mutluluğunu yaşadığını belirten Uçar, “Vatan için can verenlerin aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu önemli göreve talip olmamda beni destekleyen aileme, dostlarıma, MHP ve AK Parti değerli üyeleriyle birlikte yönetici kadrolarına minnettarım.” dedi.

HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM

Dörtyol’a hizmet etmek için yola çıktığını belirten Uçar, “Bu süreçte bana inanan ve destek veren her bir kişiye şükranlarımı sunuyorum. Belediye Başkan adaylığı, benim için sadece bir siyasi pozisyon değil, aynı zamanda büyük bir sorumluluk demektir. İlçemizin geleceği için çalışacak olmanın heyecanını yaşıyorum. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak, yaşam kalitesini artırmak ve şehrimizi daha yaşanabilir kılmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bu süreçte tüm vatandaşlarımızla yakın temas halinde olarak; onların sorunlarını dinleyecek, çözüm odaklı projeler üretecek ve ilçemizi daha da ileriye taşımak için hep birlikte çalışacağız.”

ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI

“Şeffaf yönetim anlayışıyla hareket ederek, katılımcılığı ön planda tutarak ve herkesin fikirlerine değer vereceğiz. Bu süreçte tüm vatandaşlarımızın desteği ve katkısı büyük önem taşıyor. Birlikte çalışarak, daha güzel bir şehir inşa etmek için el ele verelim. Türk ve Türkiye vizyonuna uygun bir şekilde MHP ve Cumhur İttifakı’nın belediyecilik anlayışının en belirgin özelliklerini; Hizmet Odaklı, Katılımcı ve Şeffaf bir belediyecilik anlayışını kendimize rehber edindiğimizin bilinmesini istiyorum. Bu çerçevede, ulaşım, altyapı, sağlık, eğitim gibi temel hizmetlerin yanı sıra kültürel etkinlikler ve spor faaliyetleri gibi sosyal alanlara da öncelik ve önem veren projelerimizi sizlerle paylaşacağız.

KARAR ALMA SÜRECİNDE VATANDAŞTA AKTİF OLACAK

“Karar alma süreçlerinde vatandaşlarımızın aktif katılımını teşvik edeceğimizi, bu doğrultuda mahalle toplantıları, kamuoyu yoklamaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği gibi yöntemleri kullanacağımızı ilan ediyoruz. Bizce vatandaşlarımızın fikirleri ve talepleri belediyenin politikalarının şekillenmesinde önemli bir rol oynamalıdır. Şeffaflık ilkesiyle başarılı olmamız halinde belediyemizde hesap verebilirliği sağlamak ve Cumhur İttifakının misyonuna uygun bir belediyecilik anlayışını ve demokratik bir yaklaşımı benimsiyoruz.” diye konuştu.