TOKİ İNŞAATLARINI TAKİP EDECEĞİZ

  • Eklenme Tarihi :27.02.2024 | 15:54
  • Muhabir :Haber Merkezi

TOKİ İNŞAATLARINI TAKİP EDECEĞİZ

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, TOKİ tarafından Kırıkhan’da yapılan kalıcı konutlarda incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Kara, Kırıkhan'da, İskenderun'da, Antakya'da, Hatay'ın her bir noktasında inşa edilen TOKİ inşaatlarını takip edeceklerini bildirdi.

 

Kara yaptığı incelemeler sonrası yaptığı açıklamada, “TOKİ'nin Kırıkhan'da inşa ettiği yaklaşık 800 yeni konut bulunuyor. Bugün gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaret kapsamında, bu projeyi de yerinde inceleme ve ilgili uzmanlardan bilgi alma fırsatımız oldu.  Konutların teknik özelliklerine ilişkin teknik bilgilendirmeleri dinledikten sonra yurttaşlarımızın kaygılarını ifade ettik.

Zemin etüdü, depremden sonra kamuoyunda bilinen ve tartışılan konulardan birisi haline geldi. Bir bölümü Amik Ovası üzerine kurulmuş olan kentimizde, artık konulacak her bir tuğla için titiz etüdler yapılması gerekiyor. Kırıkhan'da, İskenderun'da, Antakya'da, Hatay'ın her bir noktasında inşa ettiği TOKİ inşaatlarını da bu açıdan takip edeceğiz.

Yurttaşlarımızdan gelen talep ve şikayetleri yerinde incelemek, bunları ilgili kişi ve teknik kuruluşlara iletmek, bizlerin asli görevleri arasındadır. Bu bizim hem milletvekili olarak sorumluluğumuz hem de bir Hataylı olarak hemşerilerimize olan borcumuzdur.” dedi.