TİP DESTEK VERECEĞİ PARTİLERİ AÇIKLADI

  • Eklenme Tarihi :26.03.2024 | 12:36
  • Muhabir :Haber Merkezi

TİP DESTEK VERECEĞİ PARTİLERİ AÇIKLADI

Hatay’da Gökhan Zan’ın adaylığını geri çeken TİP, “Yurttaşlarımıza Emek ve Özgürlük İttifakı partilerinden Hatay’da aday gösteren partileri desteklemelerini öneriyoruz” dedi.

 

Türkiye İşçi Partisi (TİP) geçtiğimiz günlerde Hatay Büyükşehir Belediyesine aday gösterdiği Gökhan Zan’ın adaylığını geri çektiğini duyurmuştu. Yerel seçimlere kısa bir zaman kala yaşanan aday tartışması üzerine açıklamada bulunan TİP Parti Meclisi, “Yurttaşlarımıza daha önce de ittifak ortaklığı içinde olduğumuz Emek ve Özgürlük İttifakı partilerinden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösteren partileri desteklemelerini öneriyoruz” dedi.

TİP olarak seçimlere yönelik hazırlıklarının hızla sürdüğü belirtilen açıklamada, “Öncelikli seçim bölgelerimizden biri olan Hatay’da da üyelerimizin ve gönüllülerimizin emekleriyle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde asla tasvip etmeyeceğimiz ilişkiler içinde olması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızdan desteğimizi çektiğimizi ilan etmemizin ardından halkımızı Büyükşehir seçimlerindeki tutumumuza ilişkin belirsizlikte bırakmamak sorumluluğuyla gerekli açıklamaları yapmayı görev biliyoruz” denildi.