TAŞ OCAĞI KURMANIZA İZİN VERMEYECEĞİZ - Hatay Gazetesi

TAŞ OCAĞI KURMANIZA İZİN VERMEYECEĞİZ

  • Eklenme Tarihi :30.04.2024 | 13:17
  • Muhabir :Haber Merkezi

TAŞ OCAĞI KURMANIZA İZİN VERMEYECEĞİZ

Hatay'ın Defne ilçesi Dursunlu Mahallesi'nde yapılan taş ocağı çalışmalarına ve bu çalışmalar esnasında dinamit kullanılmasına karşı CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Eski Dursunlu Belediye Başkanı Selahattin Altınöz, Hizam Hasırcı, Dursunlu Mahalle Muhtarı Sami Altınöz, Hatay Tabip Odası üyesi Doktor Ali Kanatlı, Doktor Sadık Nazik, Çevre Koruma Derneği başkanı Nilgün Karasu, STK temsilcileri ve Dursunlu halkının katılımıyla basın açıklaması yapıldı.

TAŞ OCAĞI KURMANIZA İZİN VERMEYECEĞİZ

Milletvekili Yıldırım Kara; "Dursunlu'dan aldığımız ihbarlar neticesinde, bu bölgeyi taş ocaklarına peşkeş çektiklerini buradan söylüyorum. Bunu yaparken de insanları, yani bizlere, sesini yükseltenlere "Siz muhalifsiniz, her şeye karşısınız" anlayışı asla istemiyoruz. Biz bu ülkenin doğal kaynaklarının, bu rezervlerin nasıl çıkarılması gerektiğini veya ülke ekonomisine nasıl katma değer yaratacağını çok iyi biliyoruz. Ama önünüze geldiği her yerde ya da maliyetiniz azalsın diye insanların yaşam alanlarında, meralarda taş ocağı kurmanıza izin vermeyeceğiz" dedi.

SESSİZ KALMAYACAĞIZ

Hizam Hasırcı da yaptığı açıklamada; "Defne'de faaliyet yürüten, halkımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atan, doğayı talan eden taş ocaklarına karşı bir basın açıklaması yaptık. İnsanımızın canını tehlikeye atan, doğayı talan eden hiç bir faaliyete karşı sesiz olmayacağız.

Defne sahipsiz değildir, Hatay sahipsiz değildir. Ranta, talana karşı bütün Türkiye kamuoyunu Hatay'ı sahiplenmeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.