TAKİBE DÜŞEN ÇİFTÇİ SAYISI KAÇ?

  • Eklenme Tarihi :11.04.2022 | 10:48

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye kredi kullanıp, borcunu ödemediği için takibe düşen çiftçi sayısını sordu.

TAKİBE DÜŞEN ÇİFTÇİ SAYISI KAÇ?

CHP milletvekili Tokdemir, TBMM Başkanlığına Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi tarafından yazılı olarak cevaplanmasını istediği soru önergesini verdi.

Tokdemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, “Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü tarafından 9 Şubat 2022 tarihinde yapılan açıklamayla 30 Kasım 2021 tarihi itibarıyla takip hesaplarında borcu bulunan tarımsal kredili müşterilerinin, takipteki kredileriyle ilgili tek seferde ödeme yapmaları halinde faiz alınmayacağı, tek seferde ödeme yapamayacakların ise cari kredi faiz oranları üzerinden 60 ay vade ile ödeme yapabilecekleri duyurulmuştu.

Bu bağlamda; Hatay ili genelinde ziraat bankasından tarımsal kredi kullanıp takibe düşen çiftçilerimizin sayısı kaçtır? 30 Kasım 2021 tarihinde sonra takibe düşen tarımsal kredi müşterileri için de benzer bir çalışmanız var mıdır?” dedi. (Haber Merkezi)