SU KESİNTİLERİ RAHATSIZLIK VERİYOR - Hatay Gazetesi

SU KESİNTİLERİ RAHATSIZLIK VERİYOR

  • Eklenme Tarihi :14.06.2024 | 12:30
  • Muhabir :Haber Merkezi

SU KESİNTİLERİ RAHATSIZLIK VERİYOR

Hatay'ın İskenderun ilçesinde aşırı sıcakların yaşandığı şu günlerde su kesintileri yurttaşların haklı yakınmalarına yol açtı.

İskenderun ilçesine bağlı Bekbele Mahallesi’nde yaşadıkları su kesintilerine çözüm isteyen MHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Kaya,Bekbele Mahallesinde yıllardır su kesintisi olmadığını ancak son aylarda sık sık su kesintileri yaşandığını ifade ederek; "Depremde bile suları kesilmez iken, yoğun bir nüfusa sahip olan bölgemizde yaşadığımız su kesintileri rahatsızlık yaratıyor" fadesini kullandı.

SU SIKINTISI ÇOK BÜYÜK

Su sorununun önemine vurgu yapan Kaya, bir an önce çözüm bulunması gerektiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi; “Büyüdüğüm, her karış toprağını tanıdığım muhteşem şehrin, ilkokul çağlarında yerleştiğimiz, sakin deniz ve dağ manzarası, havası ve yayladan gelen suyu ile ünlü Bekbele mahallesi. Yaşadığımız deprem zamanı bile bir kere suyu kesilmeyen, çeşmelerden gürül gürül su akan ve depremde bir parke taşının yerinden oynamadığı ve deprem sonrası, nüfusunun en az 20 katı insanı barındıran, şirin, çevre mahallerinde gelip içme suyunu buradan götürdüğü bir kere bile suyun kesildiğini hatırlamadığım bir mahallemizden bahsediyorum. Ne hikmetse aylardan, beri su sıkıntısı yaşıyor. Her şey deprem sonrası şebeke değişikliği ile başladı. Tamam zarar görmüş şebekenin değişmesi yapılması gereken bir hizmet, buraya kadar sıkıntı yok. Hizmet yapılırken milletimize zul olunuyorsa burası sıkıntı, gidecek yolu kalmadı, elektrik desen 5 dakikada 5 kere kesilir oldu, yaşamak için en elzem ihtiyaç olan su desen hiç yok. Günlerce gelmeyen su yüzünden burada yaşayan Hemşerilerimiz lavabo ihtiyacı için petrollere gidiyor sıkıntı bu kadar büyük."

HERKESİ GÖRVE DAVET EDİYORUM

Cumhur İttifakı olarak seçimlere girip, gecelerini gündüze katarak, kendlerine düşeni fazlası ile yaptıklarını belirten Kaya, "Cumhurun bayrağını belediyelerimize diktik. Kimse kusura bakmasın o gün nasıl adayların yanında olduysak, bugün de öyle milletimizin yanında olmak görevimizdir. Biz ülkücüler kendimize bile muhalefet yapacak kudrete sahibiz çok şükür. Bu sorunlar sadece bir mahallemizde yaşanan sorunlar değil. Bütün mahallemizden gelen serzeniş aynı. Şehrimizin sıcağı da malumunuz. Başta HATSU yetkileri olmak üzere, Mahalle muhtarları, bu sorunların sorumlusu ve yetkilisi olan herkesi göreve davet ediyorum" dedi.