SPEKÜLASYONLARA ALDANMAYIN

  • Eklenme Tarihi :30.03.2024 | 16:39
  • Muhabir :Haber Merkezi

Belediye Sendikası Sordu Savaş Yanıtladı: 31 Mart’ta Süresi Dolacak Sosyal Denge Sözleşmesini Yeniden İmza Altına Alacağız

SPEKÜLASYONLARA ALDANMAYIN

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB’de yetkili sendika olan Türk Yerel Hizmet-Sen Hatay Şube Başkanı ve Zabıta Amiri Mehmet Kesriklioğlu’nun, belediye personelinin hakları ile ilgili sorusunu yanıtladı.

 

HBB Başkanı Lütfü Savaş,  HBB ve Ansa-Giad işbirliği ile 6 Şubat depremlerinden etkilenen vatandaşların barınma ihtiyacını karşılamak üzere oluşturulan 50 konteynerlik Geçici Yaşam Alanı’nın açılışını yaptı.

Burada personel adına soru sormak istediğini belirten Keskin’in “2024-2025 yıllarını kapsayan Toplu sözleşmenin ilgili maddesi gereği; 31 Mart 2024 tarihinde süresi bitecek olan sosyal denge tazminatı sözleşmesini seçimden sonra  yeniden imzalayacak mısınız?” sorusu üzerine Savaş, “Biz bu güne kadar hiçbir çalışanımızı enflasyona ezdirmemeye gayret ettik, bundan sonra da ezdirmeyiz, yanlarındayız” dedi.

Sosyal denge sözleşmesini her zaman yetkili sendika temsilcileri ile de istişare ederek yaptıklarını dile getiren Savaş, “İnşallah 1 Nisan’da aynı sözleşmeyi hep birlikte yapacağız. Hiçbir arkadaşımız bu konuda rahatsız olmasın, stres yapmasın, müsterih olsunlar. Bugüne kadarki yol arkadaşlığımız 31 Mart’tan sonra da devam edecek. Biz onların yanında olmaya gayret edeceğiz, hiç kimsenin bu konuda şüphesi olmasın.” Diye konuştu.

SPEKÜLASYONLARA ALDANMAYIN

Personeline spekülasyonlara aldanmamaları çağrısında da bulunan Savaş “Bazı siyasi spekülatörlerin söylemlerine aldanmasınlar. Biz bir aileyiz, aile olmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.