SAVAŞ’TAN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

  • Eklenme Tarihi :31.10.2023 | 13:53
  • Muhabir :MİTHAT KALAYCIOĞLU

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş, CHP Avusturya Federasyonu Başkanı Çağdaş Arslan’a ve Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun’a teşekkür etti.

SAVAŞ’TAN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

 

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yılı dönümünü davet edildiği Avusturya’da kutlayan Hatay Büyükşehir Blediye Başkanı Lütfü Savaş, bu ülkedeki temaslarını teşekkür ziyaretleri ile sürdürdü. İlk olarak CHP Avusturya Federasyonu Başkanı Çağdaş Arslan’ı ziyaret eden Başkan Savaş, daha sonra da Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun’u ziyaret etti. Başkan Savaş her iki ismede depremden sonra Hatay’a verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Başkan Savaş ziyaretler sonrasında yaptığı paylaşımda, “CHP Avusturya Federasyon Başkanı Cağdaş Arslan ile ülkemizin Viyana Büyükelçisi Sayın Ozan Ceyhun’a, depremin ardından vatandaşlarımızın ve Avusturyalılar’ın arama-kurtarma başta olmak üzere şehrimize yaptıkları destekler konusundaki tüm organizasyonları için teşşekkürlerimizi sunduk. Hatay için bundan sonra yapacağımız çalışmalara ilişkin görüşlerimizi paylaştığımız Sayın Büyükelçimiz ile dünyanın her yerindeki insanlarımızın kalplerinin bizimle olduğunu bir kez daha teyit etmekten memnuniyet duyuyorum.” dedi.