SAVAŞ: TEDAVİSİ İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIM

  • Eklenme Tarihi :23.03.2024 | 00:07
  • Muhabir :Haber Merkezi

SAVAŞ: TEDAVİSİ İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIM

Samandağ ilçesine bağlı Yaylıca Mahallesi'nde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a yönelik bir saldırı girişimi oldu. Savaş'ın, kitleye hitap ettiği esnada, kalabalık arasında bir kişi belediye başkanını sert bir biçimde itti. Savaş, o esnada sendelerken, çevredekiler saldırgana müdahale etti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, Samandağ ilçesindeki mahalle toplantısında bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırı sırasında platformdan düşen Savaş'ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, seçim çalışmaları kapsamında Samandağ ilçesine bağlı Yaylıca Mahallesi'nde düzenlenen toplantıya katıldı. Burada partisinin Samandağ Belediye başkan adayıyla halka hitap eden Savaş, kalabalıktan bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırganın koşarak üzerine gelip, ittiği Savaş, platformdan düştü. Saldırı, Savaş'ın sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı sırada gerçekleşti. Platformdan düşen Savaş'ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş'ı mahalle toplantısında iterek platformdan düşmesine neden olan kişinin psikiyatrik tedavi gören A.G. olduğu öğrenildi. A.G. hakkında şikayette bulunmayan Başkan Savaş, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla kendisinin tedavisi için her şeyi yapacağını söyledi. Savaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bugün Samandağ-Yaylıca'da maalesef psikiyatrik tedavi gördüğünü öğrendiğimiz bir yurttaşımız, çok güzel bir coşkuyla bizi karşılayan Samandağ halkına hitap ederken tatsız bir olay yaşandı. Ben doktorum, yurttaşımız hasta. Onun tedavisi için de her şeyi yapacağım. Üzüntüsünü bildiren herkese, Samandağ ve Yaylıca halkına ve hasta kardeşimizin ailesine tüm destekleri için teşekkür ediyorum."