SAMANDAĞ BELEDİYE MECLİSİ, YİNE TARİHİ KARARLARIN ALTINA İMZA ATTI

  • Eklenme Tarihi :03.03.2024 | 10:39
  • Muhabir :Haber Merkezi

SAMANDAĞ BELEDİYE MECLİSİ, YİNE TARİHİ KARARLARIN ALTINA İMZA ATTI

Samandağ Belediyesi Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz başkanlığında Samandağ Belediyesi toplantı Salonunda gerçekleşti. Meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

 

BAŞKAN ERYILMAZ: “ DOĞALGAZ SAMANDAĞ’A HAYIRLI OLSUN”.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Samandağ’a doğalgazın müjdesi verdi. 

Samandağ Belediye Meclisi, tarihi bir kararın altına daha imzasını atarak Samandağ’a doğalgazın gelmesinin önünü açtı ve bunanla ilgili kararını aldı.

TAM DONANIMLI KREŞİMİZ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN.

Çocukların ücretsiz eğitim alabilecekleri, içerisinde hobi bahçesi ile hayvanat bahçesinin de yer alacağı ve neredeyse tamamı yurtdışında hibe ile finanse edilen, bölgenin ilk ve tek çok konseptli Kreşi’nin temeli atıldı. Bu kapsamda ilçeye bir ilki daha kazandırmak için Samandağ Belediyesi ile Dünya Çocukları Vakfı ve ISS Netzwerk Gmbh şirketi arasında imzalanan protokol onaylanarak oy birliği ile kabul edildi.

Samandağ Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısında gündem maddelerine ek olarak Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz tarafından meclise önergeler sunuldu.

Samandağ Belediye Başkanı  Av. Refik Eryılmaz tarafından meclise sunulan önergede; 4646 sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanununun 4. Maddesinin dördüncü fıkrasının (g) bendi ve Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’nin 70. Maddesi uyarınca; ilçemize doğalgaz getirilmesi ve  ile ilgili Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından dağıtım lisansı verilen Aksa Çukurova Doğal Gaz Dağıtımı A.Ş.’nin dağıtım bölgesinde Belediyemizin de dahil edilerek gerekli iznin verilmesi ile ilgili önerge oy birliği ile gündeme alınarak; doğalgaz şirketine Samandağ ilçesine doğalgaz getirilmesi için gerekli izinlerin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.Samandağ Belediyesi ile Dünya Çocukları Vakfı ve ISS Netzwerk Gmbh şirketi arasında imzalanan protokolün onaylanması hususunun gündeme alınması oy birliği ile kabul edilerek, protokolün onaylanması oy birliği ile kabul edildi.Deniz Mahallesi’nde Hz. Hızır Projesi etrafında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Peyzaj Projesi yapılacak olan alanda ticari işletmelerin ve faaliyetlerin yer almaması hususu oy birliği ile gündeme alınarak  Hz. Hızır Türbesi etrafında yapılacak olan peyzaj alanında ticari faaliyet yapılmaması oy birliği ile kabul edildi.