ŞAHİN'DEN İGC'YE KUTLAMA ZİYARET - Hatay Gazetesi

ŞAHİN'DEN İGC'YE KUTLAMA ZİYARET

  • Eklenme Tarihi :04.06.2024 | 16:33
  • Muhabir :Haber Merkezi

ŞAHİN'DEN İGC'YE KUTLAMA ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) geçmiş dönem milletvekili Avukat Suzan Şahin, Gazeteciler Cemiyeti'nin (İGC) 61. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İGC binasında gazetecilerle bir araya geldi. Ziyareti sırasında, Hatay'ın afet özel bölgesi statüsü hakkında önemli görüşlerini dile getiren Şahin, Hatay Havaalanı'nın halen yapılmaması üzerine eleştirilerini de sundu.

Şahin, Hatay'ın deprem bölgesi statüsüne alınmasının gerekliliğine vurgu yaparak, "Bölgemizde yaşanan depremler ve sonrasında ortaya çıkan sorunlar, Hatay’ın afet özel bölgesi olarak ilan edilmesini zorunlu kılıyor. Bu statü, hem bölge insanının yaralarının sarılması hem de ekonomik ve sosyal kalkınma açısından büyük önem taşıyor" dedi.

Hatay Havaalanı’nın durumu hakkında da konuşan Şahin "Deprem sonrasında büyük hasar gören Hatay Havaalanı'nın halen faaliyete geçmemiş olması, bölgemizin ulaşım açısından büyük bir dezavantaj yaşamasına neden oluyor. Bu konuda acil adımlar atılması gerekiyor" diye konuştu.

GAZETECİLİĞİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Ziyareti sırasında gazetecilik mesleğinin önemine de değinen Şahin, "Gazeteciler, toplumun bilgiye ulaşmasını sağlayan en önemli köprülerden biridir. Zor şartlar altında, gece gündüz demeden çalışarak halkın haber alma hakkını savunan gazeteciler, yerelde ve genelde ülke siyasetini de yönlendiriyor. Basın özgürlüğü, demokratik bir toplumun vazgeçilmez unsurlarından biridir. Gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştirmek ve basın özgürlüğünü korumak için mecliste yapılacak düzenlemeler büyük önem taşıyor, sizler bunun takipçisi olmalısınız" şeklinde konuştu.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar ve yönetim kurulu üyeleri de, ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek Suzan Şahin'e teşekkürlerini iletti.