POLİSİMİZE HAKKANİYET ÖLÇÜSÜNDE MUAMELE EDİLMELİ

  • Eklenme Tarihi :25.08.2022 | 10:18

CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, gece gündüz zor şartlarda fedakârca çalışan ve sayıları diğer kurum personellerinden daha fazla olan polislerin promosyon ücretlerinin diğer kurumlardan az olmasını eleştirdi.

POLİSİMİZE HAKKANİYET ÖLÇÜSÜNDE MUAMELE EDİLMELİ

Vakıfbank ile promosyon anlaşması hakkaniyet ölçüsünde güncellenmesi ve arttırılması gerektiğini söyleyen Parlar, “Kamu bankalarına, 'polislere icra işlemi yapmayın' talimatı verildiğini duyuyoruz." dedi.

 

Polisimizin ciddi ekonomik sorunları olduğunu ve bugün KMH ya da kredi kartı borcu olmayan neredeyse hiç polis olmadığını kaydeden Parlar,  “Kamu bankalarına, 'polislere icra işlemi yapmayın' talimatı verildiğini duyuyoruz. Hal böyle iken polisin hakkı olan ve alamadığı eksik 20 bin TL tüm polislerin derdine bir nebze olsun derman olacak ve onlara rahat bir nefes aldıracaktır. Memurunu düşünen bir teşkilat neden bu anlaşmayı iptal ederek yerine yenisini yapmamak noktasında bu kadar direnç gösterir.  3 bin personeli olan kurumlar için kıran kırana rekabet eden bankaların 330 bin personeli olan kuruma teşekkür mektubu göndermesi şaşırtıcı değil mi? Bunun altında yatan sebebi merak ediyoruz, doğrular er geç ortaya çıkar. Maaş promosyonu anlaşmasının bu şekilde yapılmasının nedeninin, `promosyon anlaşmasına karşılık emniyete araç alınması için şart koşulduğu` iddiaları bulunuyor."şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)