Partimizin 100. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyorum

  • Eklenme Tarihi :28.10.2023 | 12:31
  • Muhabir :Hatay Gazetesi

CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu, Cumhuriyetin ve Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla anlamlı bir mesaj yayımladı.

Partimizin 100. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyorum

Başkan Kutlu mesajında; “Geçmişin mirasıyla yeni yüzyıla, Cumhuriyet Halk Partimiz 100 yaşında. Ülkemizi işgalden kurtarmak için başlattığımız Kurtuluş Savaşımızın sonucunda, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerinin devamı olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde bütün milletimiz tarafından kurulan,  cumhuriyetimizin ve demokrasimizin kurucusu ve teminatı Cumhuriyet Halk Parti’mizin 100’üncü kuruluş yıl dönümü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

Üzerinde bulunduğumuz toprakların bağımsızlık mücadelesinden doğan, halkın egemenliğini ilan eden Cumhuriyet’imiz ile yaşıt Atamız’ın mirası Cumhuriyet Halk Partimizin 100. yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyen Kutlu; “100 yıl önce kurulan Partimiz, Kurucu Genel Başkanımız Atatürk’ün önderliğinde Cumhuriyet’i kuran, Türkiye’yi demokrasi ve çağdaş uygarlıkla buluşturan Parti’dir. Dünün varlık yokluk mücadelesi içinde kurulan partimiz, dünyanın en köklü siyasi partilerinden birisidir.

Bugün; Cumhuriyeti ve kurucu değerlerimizi var gücüyle hedef alanlara karşı, hepimizin en temel görevinin bu emanete sahip çıkmak olduğunun bilincindeyiz. Cumhuriyetimiz ile yaşıt Cumhuriyet Halk Partisi, 100 yıl öncesinin zorlu koşullarında olduğu gibi, bugün de bütün gücü ve örgütüyle ülkemizin içinde bulunduğu zor günlerde yol gösterici olma hedefini sürdürmektedir. Bu tarihsel sorumluluğumuz doğrultusunda, “Benim iki büyük eserim var; biri, Türkiye Cumhuriyeti, diğeri, Cumhuriyet Halk Partisi” diyen Kurucu Genel Başkanımız Atatürk’ün mirasını korumak ve yüceltmek için kararlılıkla mücadele ediyoruz.

Ata’mızın bize emaneti Cumhuriyet değerleri ve Cumhuriyet Halk Partisi ilkelerinin yol göstericiliğinde ülkemiz aydınlık yarınlarını kavuşturacağımıza ve çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkacağımıza olan inancımla, partimizin 100. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Bu vesile ile, başta Ebedi Önderimiz, Kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş genel başkanlarımızı, parti emekçilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; bir neferi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’ne emek ve gönül veren yol arkadaşlarımızı, vatandaşlarımızı saygı ve sevgi ile selamlıyorum." İfadelerini kullandı.