PARLAR İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

  • Eklenme Tarihi :27.12.2022 | 12:46
  • Muhabir :

Cumhuriyet Halk partisi Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, 2023 Seçimleri için Milletvekili Aday Adayı olma yolunda ilk adımı attı.

PARLAR  İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Parlar, Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çıktığı yolda yanında olmak için, milletvekili aday adayı olmak üzere Hatay İl Başkanlığı görevimden istifa ettiğini açıkladı.

Parlar yaptığı yazılı açıklamada  2014 yılında ANTAKYA Belediye Başkan adaylığı ile başlayan siyaset hayatının 2015 milletvekili aday adaylığı, 2018 milletvekili adaylığı, 2015–2018 İki dönem Antakya İlçe Başkanlığı ve 23.02.2020 den bu yana da Hatay İl Başkanı olarak aralıksız bugüne kadar devam ettiğini hatırlatarak “ Siyasete atıldığım zaman bana, neden siyaset diye soran arkadaşlarıma; Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasal, sosyal, ekonomik ve hukuksal tablo karşısında sorumluluktan kaçamam diye cevap verdiğimi bugün gibi hatırlıyorum. Antakya Belediye Başkan adaylığımda, İl, İlçe başkanlıklarım da, Milletvekili Adaylıklarımda bu sorumluluk duygusunun bir sonucuydu. Bu sorumluluk duygusuyla çıktığım bu zorlu yolda bana güvenen, beni destekleyen ve bu yorucu yolu benimle beraber yürüyen, gece gündüz demeden büyük özveri ile koşturan ekip arkadaşlarıma, İl Örgütümüze, İlçe Örgütlerimize, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza, Cumhuriyet Halk Partisi camiasına ve tüm Hatay Halkına, bu vesileyle bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum.  Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun çıktığı zorlu yolda yanında olmak için, milletvekili aday adayı olmak üzere bugün Hatay İl Başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunuyorum” dedi. (Haber Merkezi)