PAHALILIK BAKANIN GÖZLERİNDEN OKUNUYOR

  • Eklenme Tarihi :13.06.2022 | 11:15

Seçim bölgesinde bir dizi açılış ve temaslarda bulunan CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

PAHALILIK BAKANIN GÖZLERİNDEN OKUNUYOR

 

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, ekonomik krize çözün bulamadığı gibi, sürekli artan fiyatlarla halkı canından bezdiren bir iktidarla karşı karşıya olduklarını belirterek, yaşanan bu sıkıntıların tümünü Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin gözlerinden okuduklarını söyledi.

Milletvekili Topal’a, CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, CHP İskenderun İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurhayat Kılıç ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

İGC Başkanı Diyap Atar ve yönetimi tarafından sıcak karşılanan Milletvekili Topal, gündemde bulunan ekonomik kriz, mülteci sorunu ve seçimlerle ilgili görüşlerini paylaştı.

Serkan Topal, ekonominin gidişatı ile ilgili olarak biz sayın Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’in gözlerine bakınca, atanamadığı için intihar eden gençleri görüyoruz. Artan pahalılığı, ekonomik krizi görüyoruz” dedi.

Ak Parti hükümetinin ekonomik politikalarını, mülteci sorunu eleştiren CHP’li Topal, mülteci olarak Türkiye’ye gelenlerin bugüne kadar ülkelerine dönmediğini, Türkiye’ye yerleştiğini ifade ederek, “Halkın iktidarında, Türkiye ve Suriye’nin arası düzelecek. Ülkemize gelen Suriyelilerin kendi ülkelerine dönmelerini cazip hale getireceğiz” diye konuştu.

Seçime ilişkin düşüncelerini de gazeteciler ile paylaşan Hatay Milletvekili Serkan Topal, “Altılı ittifak olarak seçime dair eğitim ve hazırlıklarımız başladı. Oylarımıza sahip çıkacağız” sözleriyle değerlendirmelerini tamamladı.

İGC Başkanı Diyap Atar da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. (Haber Merkezi)