ÖZHASEKİ: BÜYÜK GAYRET VE ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYORUZ - Hatay Gazetesi

ÖZHASEKİ: BÜYÜK GAYRET VE ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYORUZ

  • Eklenme Tarihi :29.04.2024 | 14:55
  • Muhabir :Haber Merkezi

ÖZHASEKİ: BÜYÜK GAYRET VE ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYORUZ

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, depremlerin yaralarını sarmak için büyük bir gayret ve özveri ile çalıştıklarını bildirdi.

 

Yıkımların yaşandığı şehirlerde çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarını sarmak için büyük bir gayret ve özveriyle çalışıyoruz. Bir yandan deprem bölgesinde yapımını tamamladığımız konut ve köy evlerini hızla teslim ederken, diğer yandan şehirlerimizde yeniden inşa ve ihya faaliyetlerine de kararlılıkla devam ediyoruz. Bu kapsamda afetlere dirençli altyapılar ve daha yaşanabilir bir gelecek inşa etmek amacıyla bugün, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Başkanı Dr. Tanaka Akihiko ve beraberindeki heyetle bir araya geldik. JICA heyetiyle deprem sonrası yeniden ihya çalışmalarına yönelik iş birliğimizi ele aldık.

Türkiye ile Japonya arasında diplomatik ilişkilerin tesisinin 100. yıl dönümüne denk gelen bu iş birliği için, yaşadığımız zorlu süreçte bizden desteğini esirgemeyen Japon halkına teşekkür ediyoruz.

Rabbim güzel ülkemize bir daha böyle afetler yaşatmasın.” dedi.