Özel’den taşkınlık uyarısı

  • Eklenme Tarihi :31.03.2024 | 11:04
  • Muhabir :Haber Merkezi

Özel’den taşkınlık uyarısı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, oyunu Manisa merkez Yunusemre ilçesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu'nda ailesi ile birlikte oy kullandı.1174 nolu sandıkta oyunu kullanan Özel daha sonra gazetecilere açıklama yaptı.Özel şunları söyledi: “Bu demokrasi şölenine katkı veren herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye'deki başta muhtar adayları olmak üzere hangi partiden olursa olsun yönetim adına iddia koyan ve seçmenden oy isteyen herkese başarılar diliyoruz. Geçtiğimiz süreçte elbette siyasi tartışmalar oldu şikâyet ettiğimiz haksızlıklar oldu. Ancak çok büyük kazalar, aksilikler olmadan bugüne geldik. Yüksek Seçim Kurulu'nu takip ediyoruz. Şu ana kadar Türkiye'de seçimin sorunsuz ilerlediği söyleniyor. Ben siyasi partimize mensup herkese ve sözüme değer veren herkese zaman zaman seçimlerde tansiyon yükselebilir istenmeyen olaylara gebe bir takım durumlar ortaya çıkabilir. Herkese bugün sakinliğini korumasını seçimin huzur ve itidal içinde sonuçlanmasını temenni ediyorum. Sandıklar açıldıktan itibaren sonuçlar ilan edilene kadar özellikle kazanma sevinciyle, kutlamalarla ilgili tüm vatandaşlarımızı en önce silahlardan uzak durmaya davet ediyorum. Böylesi günlerde en olmadık sevin gösterisinde kullanılan bir kurşun bir hayatın kaybedilmesine sebebiyet verebiliyor. Silahlardan uzak durulmasını tavsiye ediyorum.

 

Partimize mensup veya bize oy verip sonuçlardan memnun olacak kişiler elbette sevinç gösterileri olacaktır. Taşkınlıktan uzak durmalarını tavsiye ediyorum. Bu seçimin kaybedeni yoktur.

Sevinç gösterileri sırasında başkalarını üzmek rencide etmek Türkiye'nin birliğine beraberliğine zarar verir. Biz belki bugün sandıkta 20 milyon kişiyi, 30 milyon kişiyiz ama yarın Türkiye'de 84 milyon kişiyiz ve hep beraber yüz yüze bakacağız.Vatandaşlar da böyle yapacak siyasiler de böyle yapacak. Bundan sonra karar milletin ve bu karar saygı duyacağız”