ÖZEL’DEN HATAY’A ÖZEL HEYET - Hatay Gazetesi

ÖZEL’DEN HATAY’A ÖZEL HEYET

  • Eklenme Tarihi :07.05.2024 | 15:56
  • Muhabir :MURAT MUTLU

ÖZEL’DEN HATAY’A ÖZEL HEYET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, bugün TBMM’de CHP Grup Toplantısı’nda gerçekleştirdiği konuşmada Hatay’a teknik heyet görevlendirilmesinin yapıldığını duyurarak, “Deprem komisyonunda görev almış ve bu konuda eğitimli, partimize yeni katılmış milletvekilimizle de güçlenen, hem dirençli kentler konusunda, hem vatandaşın hukukunu koruma noktasında CHP Hatay’a bir teknik heyet görevlendirmesi de ayrıca  yapmıştır.” dedi.

TBMM’de gerçekleştirdiği haftalık CHP Grup Toplantısı’nda konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında Hatay’ı unutmayıp bir kez daha konuşmasında yer vererek Türkiye’nin gündemine taşıdı.

HATAY, GAZİ’NİN VE TÜM CHP’LİLERİN ŞAHSİ MESELESİDİR!

Gerçekleştirdiği grup toplantısında Hatay’da rezerv alan ilan edilen yerlerde vatandaşların itiraz süreçlerini ve hak sahiplikleri hakkında oluşan sıkıntılara yer veren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Bugün CHP’nin 3’ü genel başkan yardımcısı olan milletvekilleri bir çalışma yapmak üzere Hatay’a gittiler. Ayrıca deprem komisyonunda görev almış ve bu konuda eğitimli, partimize yeni katılmış milletvekilimizle de güçlenen, hem dirençli kentler konusunda, hem vatandaşın hukukunu koruma noktasında CHP Hatay’a bir teknik heyet görevlendirmesi de ayrıca yapmıştır. Bu eğitimin en çok rezerv alan sorunu olan ve haklının hakkını alıp, rezerv alan bahanesiyle oraları zenginlere, rantçılara rezerve edip, o kentin gerçek sahiplerini, o yerin gerçek hak sahiplerini uzaklara yollamaya çalışan bir takım uygulamalara yapılan itirazları duyuyoruz. Az hasarlı belirtilen yerlere son anda yıkım kararları verildiğini takip ediyor ve izliyoruz. Elbette zeminin inşaata mümkün olmadığı yerde yerinde dönüşümle daha ileriki tarihte oluşacak bir depremle yeniden faciayı çağırmayacağız. Ancak, zemin etüdleri sağlam olan yerlerde rezerv alanları ilan edilip bir takım hak sahiplerinin hakkına el atmaya asla izin vermeyeceğiz. Hatay’da yapılan tüm haksızlıkların, tüm hukuksuzlukların, seçim boyutuyla da, hak sahiplerinin hak arayışları boyutuyla da takipçisi olacağımızı, hukuki ve teknik desteği sonuna kadar sağlayacağımızı herkes bilsin. Çünkü Hatay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve tüm CHP’lilerin kişisel meselesidir.” dedi. (Murat MUTLU)