ÖZEL HATAY'DA - Hatay Gazetesi

ÖZEL HATAY'DA

  • Eklenme Tarihi :12.11.2023 | 13:07
  • Muhabir :Haber Merkezi

HATAY'IN DEMOGRAFİSİNİN BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

ÖZEL HATAY'DA

CUMHURİYET Halk Partisi’nin (CHP) 38. Büyük Kurultayında CHP Genel Başkanı Seçilen Özgür Özel sözünü tuttu ve ilk ziyaretini Hatay’a gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde Hatay Havaalanında çiçeklerle karşılanan Özel, ilk açıklamasını da burada yaptı.

 

Havalanında CHP Milletvekilleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ilçe belediye başkanları, ve partilileri tarafından karşılanan Özgür Özel Gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hatay'ın sorunlarının çözülmesi ve gündemde tutulması için çalışacaklarının altını çizen Özel, “CHP'nin şu an ki genel başkanı olarak, ilk genel başkanımızın emaneti olan ve 'benim meselem' dediği Hatay'ı söz verdiğim gibi bundan sonra benim meselem kabul ediyorum.” dedi.

YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ

Hatay’ın yeniden yapılanma sürecini yakından takip edeceklerini belirten Özel, “CHP Genel Başkanının mesele ettiği bir konunun ülke gündeminden düşmesi mümkün değil. Hatay'ı gündemde tutacağız. Hatay'ın demografisinin bozulmasına izin vermeyeceğiz. Hatay'ın özellikle tüm inançların birlikte yaşayabildiği özelliğinin korunmasına önem vereceğiz. Hatay'da birilerinin rant projelerine izin vermeyeceğiz. Hatay'ın Atatürk'ün emanetine yakışır şekilde yeniden imar edilmesi ve yeniden ayağa kaldırılması sürecini yakından takip edeceğiz" dedi.

HATAY ÇOK BÜYÜK ACILAR ÇEKTİ

Yaraların sarılmasında Hatay’ın hep birkaç adım geriden gittiğini belirten Özel, "Kurultaydan önce Hatay'ı ziyaret ettiğimde 80 ilde yaptığımı Hatay'da yapmayacağımı söylemiştim ve siyaset konuşmadım. Özellikle şunu vurgulamıştım; bundan sonraki ilk ziyaretimi CHP Genel Başkanı olduğumda Hatay'a gerçekleştireceğimi söylemiştim. Bundaki sebep, örgütümüzün, belediye başkanlarımızın hep üzerinde durdukları ve bizi bilgilendirdikleri nokta şu; nasıl depremde Hatay'da gecikildiyse, deprem sonrasında da yaraların sarılmasında Hatay hep bir kaç adım geriden gidiyor. Hatay gündemden düşürülüyor, Hatay çok büyük acılar çekti.”

KAYIPLARIMIZI RAHMETLE ANIYORUZ

“Bir kez daha hayatını kaybeden herkesi rahmetle anıyoruz. Acılı ailelerine bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Ben buraya Hatay'ın ilk günden itibaren yaralarının sarılması noktasında üstün gayret gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte geldim. Ayrıca o acılı günlerde büyük bir travma içindeyken görevinin başından bir saniye ayrılmayan Lütftü Savaş başkanımız ile de birlikteyiz. İnşallah Hatay'ın bir an önce bütün sıkıntılarının çözüldüğü günleri yaşarız" diye konuştu.

HALKLA BULUŞTU

İstenbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da Hatay ziyaretinde eşlik ettiği CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İl Başkanlığı tarafından düzenlenen halm buluşmasına katıldı. Burada halkla buluşan Özgül Özel daha sonra, KİPTAŞ Antakya Geçeci Barınma Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaretlerine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyaret ederek devam eden Özel’e başkan Savaş tarafından kentsel  tasarım sunumu yapıldı. Hatay Büyükşehir Belediyesi ziyaretinin ardından karayolu ile Hatay’dan ayrılan Özel, Osmaniye’ye geçti.