ÖKSÜZ, ECZACILAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI - Hatay Gazetesi

ÖKSÜZ, ECZACILAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

  • Eklenme Tarihi :22.05.2024 | 10:35
  • Muhabir :Haber Merkezi

Saadet Partisi Payas İlçe Başkanı Ramazan Öksüz, Dünya Eczacılık Günü dolayısıyla Payas’ta faaliyet gösteren Açıkgöz Eczanesi’ni ziyaret etti.

ÖKSÜZ, ECZACILAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Açıkgöz Eczane işletme sahibi Mahmut Şahin Açıkgöz ile Payas’ta bulunan tüm eczacılar adına bir araya gelen Öksüz, eczacıların gününü kutladı. Eczacılığın, insanlığın hastalıklarla verdiği mücadelede, tedavi sürecinin en önemli aktörlerinden biri olarak varlığını ve işlevselliğini korumuş mesleklerden biri olduğunu hatırlatan Öksüz, “Sağlık hizmetlerinde güler yüzleriyle var olan tüm eczacılarımızın Eczacılık Günü kutlu olsun.” diye konuştu. Ziyaretlerinden ötürü tüm Eczacılar adına Mahmut Şahin Açıkgöz Saadet Partisi heyetine ve Ramazan Öksüz’e teşekkür etti.

 

KOŞULLARA GÖRE YENİ BİR İLAÇ FİYATLANDIRMA SİSTEMİ GETİRİLMESİ ELZEM

Ziyaret vesilesi ile Eczacıların sorunlarını da dile getiren Mahmut Sami Açıkgöz “ İlaç kur seviyesinin güncel kurun çok altında olduğuna dikkat çeken Açıkgöz, piyasada bulunmayan ilaç sorununun devam ettiğini belirterek, “İlaçların bulunamıyor olması maalesef ülkemizde insan ve toplum sağlığı için ciddi bir sorun haline geldi. Güncel avro kuru olan 35 TL üzerinden satın alınan bir hammadde ile ilaç üretilip; 17,54 TL avro kuru ile piyasaya verilmesini beklemek ekonomik gerçeklikle örtüşmemektedir. Diğer taraftan hiçbir firma ithal ilaçları yurtdışında reel avro kuru ile alıp ülkemizde 17,54 TL olan ilaç avro kuru ile piyasaya süremez.  İlaç Fiyat Kararnamesi’nde güncel enflasyon şartlarına uygun güncellemelerin yapılarak, ilaç avro kurundan vazgeçilmesi ve enflasyon koşullarına göre yeni bir ‘ilaç fiyatlandırma sistemi’ getirilmesi elzemdir” ifadelerini kullandı.

ÖKSÜZ HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLADI

Saadet Partisi Payas ilçe başkanı Ramazan Öksüz “Mayıs ayı içinde kutlanan Hemşireler Haftası münasebetiyle Sağlığımız için fedakarca emek veren tüm hemşirelerimizin Hemşireler Günü kutlu olsun.  Bu zor mesleği icra ederken gösterdikleri üstün gayretlerden dolayı kendilerine minnettar olduğumuzu belirtmek isterim”  dedi.