NAZMİ ALTINÖZ, CHP’DEN İSTİFA ETTİ

  • Eklenme Tarihi :05.10.2023 | 15:11
  • Muhabir :

HABER MERKEZİ

NAZMİ ALTINÖZ, CHP’DEN İSTİFA ETTİ

CHP’nin umut olmaktan çıkarıldığı gerekçesiyle partisinden istifa ettiğini açıklayan Defne ilçesi Belediye Meclisi Üyesi Nazmi Altınöz, 30 Eylül’de sosyal paylaşım hesabından, “Yıllardır süren parti üyeliğim bugün itibariyle verdiğim istifamla sona ermiştir” ifadesini kullanarak, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

 

CHP’nin, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde emperyalizme tarihin en önemli darbesini vurup, Kurtuluş Savaşı'yla kurulmuş Türkiye’nin en zengin, birikimli, donanımlı ve nitelikli insan kaynağına ve seçmenine sahip olduğunu açıklamasında yer veren Altınöz, partinin kuruluş amaç ve ilkelerinden asla taviz vermeden mücadelesini sürdürmesine rağmen, seçmen konumundaki nitelikli ve donanımlı dürüst kadroların yavaş yavaş partiden uzaklaştırılmasının kendisini ve kendisi gibi düşünen yol arkadaşlarını kaygılandırdığına işaret etti.

DÜŞMANCA TAVIRLARLA KARŞILAŞTIM

“CHP, aynı zamanda ülkemizin tarihinde en büyük kurumsal yapısı ile en köklü partisi olma özelliği ile bilinen bir kitle partisidir” diyerek, bırakılan mirasa sahip çıkma ve gelecek kuşaklara geniş halk kitlelerini de içine katarak, inanç ve kararlılıkla uzun yıllar partiye emek harcadığını hatırlatan Altınöz, kaygılarını defalarca toplantılarda dile getirmelerine rağmen, söylemlerini dikkate almayan yöneticilerden düşmanca tavırlarla karşılaştığını da söyledi.

DÜRÜST VE YÜREKLİ CANLARA SELAM OLSUN

Altınöz, “Siyaseti meslek edinmiş kendi çıkarlarını ülke ve parti çıkarlarının üstünde tutan ve bundan nemalanan anlayışın parti içindeki egemenliği demokrasiyi rafa kaldırmış, demokrasiye olan inanç ikinci plana itilmiş, ortaya adamcılık, akrabalık, biat siyasetine çanak tutan kadrolar tercih edilerek nitelikli kadrolar kulvar dışına itilmiştir” diyerek, eleştirilerini şöyle sıraladı: “Milletvekilleri aday listesi belirlenirken partinin kamuoyuna deklare ettiği gibi liyakat, nitelik ve vizyon sahibi olma kriterlerine aykırı davranılması. Nitelikten yoksun ve toplumsal karşılığı olmayan kişilerden oluşan bir milletvekili listesi hazırlanması. Seçimle gelmiş yöneticilerin görevden alınıp yerine atama yapılması. Seçim yapılmadan birkaç kişiyle masa başında oturup bir tarafa destek verebilecek üyelerin belirlenip delege yazılması. İlçe başkanlarının ortak bir bildiri hazırlayıp il başkanına destek vermeleri. Bunlara benzer olumsuz ve parti anlayışımıza aykırı birçok somut örnekle partinin ne hale getirildiğini üzülerek görüyor ve bir şey yapamamanın çaresizliği ile halkta partimize yükselen tepkinin ve gösterilen haklı tepkiye yanıt verememenin vicdani rahatsızlığı, yıllardır emek harcadığım partimden istifamı zorunlu kılmıştır. Yıllardır birlikte yol yürüdüğüm, parti konusunda benimle aynı kaygıları taşıyan tüm yol arkadaşlarıma dostluklarından, yoldaşlıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Barış, özgürlük, adalet, demokrasi mücadelesinden vazgeçmeden halkımın yanında ve onlarla birlikte kararlı adımlarla devam edeceğim. Hak, hukuk, adalet ve demokrasi mücadelesi veren samimi, dürüst ve yürekli tüm canlara selam olsun.”