MUHTARLARDAN, MUHTAR SAĞLAM’A DESTEK

  • Eklenme Tarihi :15.08.2023 | 15:45
  • Muhabir :

Bağrıyanık Mahallesi’nde Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

MUHTARLARDAN, MUHTAR SAĞLAM’A DESTEK

Hatay’ın Antakya İlçesi’ne bağlı Bağrıyanık Mahallesi’nde meydana gelen uyuşturucu kavgası yüzünden üzerine suç atılan Bağrıyanık Mahalle Muhtarı Oktay Sağlam’ın tutuklanmasının ardından Bağrıyanık Mahallesi’nde Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

Antakya İlçesi’ne bağlı Bağrıyanık Mahallesi’nde meydana gelen uyuşturucu kavgası sonrası üzerine suç atılan Mahalle Muhtarı Oktay Sağlam’ın tutuklanmasının ardından Bağrıyanık Mahallesi’nde düzenlenen toplantıya Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Antakya Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Çaltak, Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel ve 95 mahalle muhtarı katılım gösterdi.

YALAN İFTİRA İLE MUHTARIN TUTUKLANMASI ADALETSİZLİKTİR!

Gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, “Dün mahallemizde yaşamış talihsiz olay için bugün burada bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Mahallede yaşanan uyuşturucu kavgası yüzünden maalesef yapılan bir kumpas nedeniyle tutuklandı. Bugün burada başta Hatay Muhtarlar Derneğimiz olmak üzere, Antakya ve Defne Muhtarlar Derneğimiz ile mahalle muhtarlarımızı birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için toplandık. Olayın mahkemede olması münasebetiyle girişimlerimizi yaptık. Yalancı şahitler getirilerek Bağrıyanık Mahallesi Muhtarımız Oktay Sağlam kardeşimiz ne yazık ki mahkeme tarafından tutuklanmıştır. Mahkeme heyetine ölüm tehlikesi geçirdiğinden dolayı yoğun bakımda olduğunu söyleyen şahıs maalesef evinde bulunmaktadır. Böyle bir iftira olmaz. Biz girişimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz ve bu olayın takipçisi olacağız. Başta Hatay Valiliği olmak üzere milletvekillerimiz ve adaletin temsilcilerine sesimiz ulaşır. İnşallah kısa bir süre içerisinde Bağrıyanık Mahalle Muhtarımız Oktay Sağlam kardeşimiz yeniden aramızda olacaktır. Vermiş olduğunuz destekten dolayı tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

 HATAY, ANTAKYA, DEFNE MUHTARLAR DERNEĞİ’NDEN TAM DESTEK

Toplantıda birer konuşma yapan Antakya Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Çaltak ve Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, Bağrıyanık Mahallesi Muhtarı Oktay Sağlam’ın yanında her zaman olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini belirttiler. (Haber Merkezi)

Haberin Videosu