MUHTARLAR YANDAŞ GÖSTERİLMEKTEN RAHATSIZ!

  • Eklenme Tarihi :24.01.2024 | 00:41
  • Muhabir :Haber Merkezi

MUHTARLAR YANDAŞ GÖSTERİLMEKTEN RAHATSIZ!

Türkiye Muhtarlar Sendikası Başkanı Mustafa Altay, muhtarlar dernek başkanlarının bir çoğunun yandaş olarak kullanılmasından rahatsızlık duyduklarını söyledi.

Başkan Mustafa Altay, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkemizde görev yapan muhtarların, seçimlerde aday olurken parti ismi kullanmadan kendi iradeleriyle seçildiklerine dikkat çekti.
Muhtarların seçildikten sonra siyasi görüşü olan her vatandaşı temsil ederek görevini yerine getirdiğini dile getiren Türkiye Muhtarlar Sendikası Başkanı Mustafa Altay, şöyle konuştu:
“Muhtarlarımız köy veya mahallelerine hizmet talebinde bulunurken, belediyeler dahil diğer kurumlardan da hizmet talebinde bulunmaktadır. Bu anlamda muhtarlarımız seçimlerde belediye başkanları ve siyasi partilere alet edilmesini doğru bulmuyoruz.
Hatay ilimizde görev yapan muhtarlarımız depremden dolayı daha fazla çile çekmektedir. Son günlerde ilçelerdeki muhtarlar dernek başkanlarının bir çoğu yandaş olarak kullanılmasından rahatsızlık duyduklarını dile getirerek alet edilmesini istemediklerini söylemektedirler. Zira bir çok muhtar dernek başkanlarıyla muhtarlarımızın geneli bu durumdan rahatsız olması vesilesiyle hassasiyet gösterilmesini bekliyoruz. Bu arada demokrasi adına 31 mart 2024 seçimlerinde yarışa giren bütün siyasi partilerin Hatay Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarına, meclis üyelerine ile bütün muhtarlarımıza başarılar diliyorum.” (HABER MERKEZİ)