Milletvekili Tokdemir Çalışmaları Yakından Takip Ediyor

  • Eklenme Tarihi :08.08.2022 | 10:36
  • Muhabir :

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Reyhanlı ilçesinde 5 yeni Su Kuyusu için yapılan sondaj çalışmalarını yakından takip ediyor.

Milletvekili Tokdemir Çalışmaları Yakından Takip Ediyor

HATSU İçme Suları Daire Başkanı İlker Akyel, Şef Mustafa Tül ve İlçe yöneticileri ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Milletvekili Tokdemir şu değerlendirmelerde bulundu:

“Çakıryiğit bölgesinde 2 , Cüdeydede 1, İtfaiye önünde 1 ve Çayırgah’da 1 olmak üzere yeni su kuyularının da şebekeye dahil edilmesiyle büyük ölçüde rahatlama sağlanacaktır. Reyhanlımızda yaşanan su sorununa ilişkin gerekli tüm çalışmalar aralıksız devam ediyor. Elbette su en büyük gereksinimimiz. Fakat bu sorunda en büyük etken ilçe nüfusunu aşan Suriye’li misafirlerimiz ve Reyhanlı Barajı’nın henüz bitirilmemesi. 2,5 katına ulaşan ilçe nüfusunun su ihtiyacının artması ve çiftçilerimizin baraj yerine yer altından su temin etmesi, yer altı su rezervini düşürüyor ve kuyuların kurumasına neden oluyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU üzerine düşen tüm görevleri eksiksiz yerine getirme çabasındadır. İktidar kanadının da bu sorunu siyasi malzeme yapmak yerine sorunun çözümünde nasıl yardımcı olabiliriz çabasında olmalarını bekliyoruz." (Haber Merkezi)