MECLİSTEN İŞTEN ÇIKARMA KARARI ÇIKTI - Hatay Gazetesi

MECLİSTEN İŞTEN ÇIKARMA KARARI ÇIKTI

  • Eklenme Tarihi :22.05.2024 | 14:01
  • Muhabir :Haber Merkezi

MECLİSTEN İŞTEN ÇIKARMA KARARI ÇIKTI

Defne Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesinde işe alınan 13 işçinin Belediye Meclis kararı ile işten çıkarılmasına karar verildiğini açıkladı.

 

Seçimden sonra en çok tartışılan konuların başında gelen 13 işçinin kaderini belediye meclisi tayin etti. Seçimden hemen öncesinde işe alınan ve tartışma konusu olan 13 işçinin şten çıkartılıp çıkartılmayacağı konusuna meclise taşıyacağını belirten Başkan Özgün dediğini yaptı. Olağanüstü toplanan belediye meclisi, işçilerin durumunu tartışıp, işçilerin işten çıkartılıp çıkartılmaması ile ilgili kapalı oylama usulü ile oy kullandı.

Oylamanın sonucunu Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün, açıkladı. Başkan Özgün yaptığı açıklamada, “Seçimden birkaç gün önce belediyemizde işe başlatılan 13 işçi kamuoyunda çokça tartışılmıştı. Belediye Başkanımız işçilerin akıbetine meclisin gizli oylamayla karar vereceğini duyurmuştu. Bugün belediye meclisi toplanmış olup, yapılan gizli oylamada 17 meclis üyesi çıkarma, 7 meclis üyesi kalma, 2 meclis üyesi çekimser yönünde oy kullanmıştır. Oylama sonucu işçilerin iş akdi feshedilecektir.” dedi.