MAHALLE ZİYARETLERİNDE YAPAR İZDİHAMI

  • Eklenme Tarihi :29.03.2024 | 15:36
  • Muhabir :Haber Merkezi

MAHALLE ZİYARETLERİNDE YAPAR İZDİHAMI

Cumhur İttifakı Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar, emin adımlarla başkanlığa yürüyor.

 

Projeleriyle vatandaşlardan tam not alan Yapar, bunun yanı sıra mahalle ziyaretlerinde gördüğü ilgi ile de başkanlık makamına en yakın isim konumunda görünüyor.

Antakya’nın bir an önce ayağa kalkmasını isteyen, mahallelerine, evlerine kavuşmanın hayalini kuran vatandaşlar, İbrahim Naci Yapar’ın etrafında toplandı. Yapar, seçim günü yaklaştıkça da mahalle ziyaretlerine hız verdi. Yapar bu kapsamda Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Cumhur İttifakı Antakya İlçe Başkanları, meclis üyesi adayları ve partili vatandaşlarla birlikte Avsuyu, Karaali Bölüğü, Aşağıoba, Narlıca, Madenboyu, Gülderen, Üzümdalı, Üçgedik, Serinyol, Alazi, Ovakent, Zülüflühan, Güzelburç, Meydan, Alaattin, Cebrail ve Narlıca Mahallelerinin yanı sıra kentte hizmet veren çok sayıda konteyner kentte vatandaşları ziyaret etti.

NARLICA’DA GÜÇ BİRLİĞİ

Narlıca Belediyesinin eski başkanı deprem şehidi merhum Mehmet Çil’in çocukları, Narlıca’daki muhtar adaylarını iftar sofrasında bir araya getirdi. Kemal, Hikmet ve Bilal Çil’in ev sahipliğinde Narlıca’da düzenlenen iftar programına Antakya Belediye Başkan adayı İbrahim Naci Yapar ile Antakya Belediyesi meclis üyesi adayı Kudret Özbakış da katıldı.

KEMAL ÇİL: EL ELE ÇALIŞACAĞIZ

Toplantıda konuşan İş insanı Kemal Çil, muhtar adaylarının Narlıca’nın barış ve huzur iklimine uygun çalışmalar yapması gerektiğini, kim kazanırsa kazansın hep birlikte el ele Narlıca için çalışmalarını istediklerini dile getirdi. Narlıcanın acil ihtiyacı olan hizmetlerin belirlenmesi konusunda muhtar adaylarının güç birliği içinde olmalarını isteyen Kemal Çil “mahallemize acil olarak yapılması gereken hizmetleri Antakya Belediye Başkan adayı sayın İbrahim Naci Yapar’ın da destekleriyle seçimden hemen sonra hayata geçireceğiz. Burada bulunan muhtar adaylarımız seçilecek muhtarımızla el ele çalışacaktır. Seçilecek muhtarımız da inşallah Antakya Belediye Başkanı olacak İbrahim Naci Yapar’la el ele çalışacaktır” dedi.

NARLICA’YA POZİTİF AYRIMCILIK

Daha sonra söz alan Antakya Belediye Başkan adayı İbrahim Naci Yapar ile Kudret Özbakış ise Narlıca mahallesinin pozitif ayrımcılığı hak ettiğini ifade ettiler. İbrahim Naci Yapar “seçimi kazandıktan sonraki ilk icraatımız Narlıca’ya kapalı semt pazarı projemiz olacaktır. Narlıca bizim kalemiz, pozitif ayrımcılığı hak ediyor. Merhum deprem şehidi başkanımız Mehmet Çil’in adını yaşatacak projeler de yapacağız” diye konuştu.

PROJELERE VATANDAŞLARDAN TAM NOT

Yapar’ın Antakya’yı ayağa kaldıracağı projeler vatandaşlardan tam not aldı. Yapar projeleriyle ilgili açıklamasında ise; “Özel gereksinimi olan vatandaşlarımız için planlanan Engelsiz Yaşam Merkezimizde, bir engelli vatandaşın tüm ihtiyaçları karşılanacak şekilde düzenlenecektir. Özel gereksinimi olan bireylerin engel durumuna göre Hidroterapi (Su Terapisi), Özel tasarlanan sınıflarımızda Duyu bütünleme Terapisi, Dil ve konuşma Terapisi gibi çok özel hizmetler verilerek farklı atölye çalışmalarıyla da sosyalleşmelerine ve akademik başarılarına katkı sağlanacaktır.

KİMSEYİ AÇTA AÇIKTA BIRAKMAYACAĞIZ

Antakya’mızda hiç kimseyi açta açıkta bırakmayacağız. Hükümetimizin hak sahiplerine yönelik konutları tamamlamasının ardından biz de Antakya Belediyesi olarak kendi imkanlarımızla sosyal konut üreterek uygun ödeme koşullarında vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız. Yapacağımız evler hemşehrilerimiz ile kurduğumuz gönül köprüleri kadar sağlam olacak. Antakya’mızı güvenli ve ucuz konutlarla buluşturmak için gece gündüz demeden çalışacak, Antakya’mızı geleceğe sağlam bir şekilde taşıyacağız” ifadelerini kullandı.