MAHALLE GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR

  • Eklenme Tarihi :16.05.2023 | 12:31

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş mahalle gezilerine devam ediyor.

MAHALLE GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR

Başkan Savaş son ziyaretlerini Hassa’nın mahalle ve köyleri olan Buhara, Söğüt, Gülpınar, Küreci ve Deliçay’a yaparken, buralarda vatandaşlarla sohbet ederek 6 Şubat depremlerinden sonra Hatay genelinde yaşanan gelişmelerle ilgili bilgiler verdi.

Mahalle ve köy sakinleriyle bir araya gelerek onların istek ve taleplerini dinledikten sonra vakit kaybetmeden çözüme kavuşturmak için ilgili birimleri arayarak gerçekleşmesi için talimat veren ya da süreç hakkında belediye ekiplerinden aldığı bilgileri vatandaşla paylaşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, son zamanlarda vergi ve su gelirlerindeki düşüş nedeniyle çalışmaları yürütmekte zorlandıklarının altını çizdi.

Yaptığı ziyaretlerde Hataylı çiftçilerin girdi masraflarının sürekli arttığına da değinen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Maliyetlerin devamlı arttığını, bu yükün de çiftçinin üstüne bineceğini, kendilerinin de bunu minimize edip, imkânları zorlayarak gübreyi üretilen maliyette çiftçiye satacaklarını, ellerindeki kısıtlı imkânlarla bütün çiftçilere destek vermek için kaliteli gübreyi ucuza ama peşin satmak zorunda olduklarını sözlerine ekledi.

Başkan Savaş ayrıca, günün ilk ziyareti sırasında Alper Güler’le Buhara’da tanıştı. Alper’in engelli arabasının çalışmadığının kendisine söylenmesi üzerine gün içinde sözünü verdiği yeni arabayı akşam saatlerinde Buhara’ya getirterek kendisine teslim etti. (Haber Merkezi)