KIRIKHAN’DA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI - Hatay Gazetesi

KIRIKHAN’DA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

  • Eklenme Tarihi :06.05.2024 | 15:34
  • Muhabir :Haber Merkezi

KIRIKHAN’DA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Kırıkhan Belediyesi Belediye Başkanı Ömer Erdal Çelik başkanlığında 2024 yılı Mayıs ayı Belediye Meclisi Olağan toplantısını yaptı. Toplantı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunun yapılıp ruhlarına Fatiha okunması ile başladı.

 

Toplantıda yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren Başkan Çelik, “Birimlerimiz ile görüşmeler yaptık. Komisyonları belirledik. Tüm çalışanlarımız ile ilgili mesai süreci başlattık. Şuan mesaiye gelmeyen hiçbir çalışanımız kalmadı. Belediyemizin tüm birimleri ile ilgili durum değerlendirmesi yaptık. Belediyemizin tüm işleyişi ile ilgili değerlendirmeler yaptık. Alacağımız önlemlerle belediyemizin işleyişini düzgün bir hale sokacağız. İmar, yerinde dönüşüm, rezerv alanı ve tapular ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİNE GEÇİDİ

Toplantıda ek gündem maddesinin görüşülüp karara bağlanmasından sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Gündemin 1. Maddesinde yer alan 2023 mali yılı kesin hesabı görüşülüp oylanarak oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 2. -  3. ve 4. Maddeleri görüşülüp ilgili komisyonlara sevk edildi. Gündemin 5. Maddesi olan; Kırıkhan İnşaat Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi müdürlüğüne oy çokluğu ile Mehmet Mustafa Günay atandı. Gündemin 6. Maddesi olan; Kırıkhan İmar İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi müdürlüğüne oy çokluğu ile Mehmet Mustafa Günay atandı. Gündemin 7. Maddesinde yer alan;  Özyörük Mahallesi 921. Sokağa Şehit Ahmet İNCE'NİN isminin verilmesi ve Özyörük Mahallesi 923. Sokağa Şehit Ali ÇEKER'İN isminin verilmesi görüşülüp oy birliği ile karara bağlandı.

Kırıkhan belediye meclisi mayıs ayı olağan toplantısı dilek ve temennilerin görüşülmesinin ardından bir sonraki toplantının 4 Haziran 2024 Salı günü saat 10.00'da yapılmasına karar verilmesi ile sona erdi.