Katırcıoğlu Çalışmalarında Tam Gaz

  • Eklenme Tarihi :13.03.2024 | 13:56
  • Muhabir :Haber Merkezi

Katırcıoğlu Çalışmalarında Tam Gaz

31 Mart yerel seçimleri için aylar öncesinden bağımsız adaylığını açıklayan ve geçtiğimiz günlerde Hatay yüksek seçim kurulu tarafından açıklanan Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı kesin aday listesinde yer alan Mehmet Katırcıoğlu seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Mehmet Katırcıoğlu ”Oy Değil ,Destek Bekliyoruz.” Sloganı ile çıktığı bu yolda seçmenlerden destek istediğini bir kez daha yineleyerek başladığı açıklamasında:” Ben ilim  adına daha faydalı olabilmek adına HBB Aday Adaylığımı açıklamamış bulunuyorum.  Asrın felaketini en ağır biçimde yaşayan şehrimizin ayağa kaldırılması için yapılacak projeler önceliğimizdir. Bu yeni dönemde Hatay’ın  yeniden inşa etmek için elimden geleni en iyisini yapmak için var gücümle çalışarak sizlerin de taktirlerine layık olmaya çalışacağım sizlerden de bu süreçte benim yanımda olmanızı ve bana destek olmanızı en içten dileklerimle temenni ediyorum.

Projelerimden bahsedecek olursak; Sosyal belediyecilik kapsamında her yıl en az 1+1 365 konut üretilerek faizsiz ve taksitle Dar gelirli vatandaşa öncelik yaşlılar olmak üzere bölgemizde yaşayan vatandaşlara sunulacaktır. Halkçı belediyelik belediyecilik anlayışı getirilerek 15 ilçenin her bölgesinde otoparklı semt pazarları kurularak halka açık pazarlar düzenlenecektir ve haftanın bir günü halkın ürettiği ürünlerin burada satış ve tanzimi sağlanacaktır. Şeffaf belediyecilik anlayışı getirilerek belediyenin tüm giriş ve çıkışları tüm halka açık şekilde gerçekleştirilecektir. Tüm personel alımları liyakat sistemi ile yapılacaktır. Her hafta cumartesi günleri Bir ilçede halka açık görüş ve öneri toplantıları düzenlenecektir. Ayda bir sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte şehrin ihtiyaçları ve görüş önerileri görüşülecektir. Belediyeye ait tüm alanların ihtiyaç doğrultusunda yeniden düzeltin düzenlenmesi ve geliştirilmesi sağlanacaktır. Düzenli olarak tüm personelin bilgilendirilmesi ve kendini geliştirmesi sağlanacaktır.

Üretim odaklı istihdam odaklı tüm işadamı ve sanayicilerimizin talepleri hızlı bir şekilde çözülerek belediye altında bir sorumlu ve danışman tahsil edilecektir. Bölgemizdeki işletmelerin kendilerini daha iyi hale getirmeleri sağlanarak komisyonsuz e-ticaret sistemi oluşturularak bölgede üretilen ürünlerin dünyanın her bölgesine ulaşması sağlanacaktır. Bölgede yetiştirilen tüm ürünlerin komisyonsuz belirlenen fiyatla satış mağazaları oluşturularak halkın üretime katkıda bulunacaktır. Bölgemizdeki işletmelerin kendilerini daha iyi hale getirmeleri sağlanarak komisyonsuz e-ticaret sistemi oluşturularak bölgede üretilen ürünlerin dünyanın her bölgesine ulaşması sağlanacaktır.

Hatay imarı yenilenerek otoparksız çocuk parksız apartman site bırakılmayacaktır. Sosyal belediyecilik anlayışı içinde yeni evlenecek çiftlere yaşlılara 1 + 1 sosyal konutlar inşa edilerek kira öder gibi çiftlerin ev sahibi olmaları sağlanacaktır. Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında ihtiyaç duyulan öğrencilere yaşlılara dul ve yetimlere aylık olarak belirlenen miktarlarda yardım gerçekleştirilecektir. Hatay istihdam ofis oluşturulacak tüm personelin cv’si oluşturularak ilgili sektörlere ulaştırılması sağlanacak. Hiçbir siyasi kurumsal yada kurum yöneticisi ile küs olmayacağız kendileri gelmese de biz yanlarına gideceğiz. Yapılan tüm faaliyetler HBB TV’de videolu ve yazılı görselli olarak duyularak vatandaşın doğru bilgiye doğru kaynaktan ulaşması sağlanacaktır. Alternatif ulaşım sistemleri 15 ilçeye sağlanacak.”dedi.