İSKENDERUN FESTİVALE HAZIRLANIYOR - Hatay Gazetesi

İSKENDERUN FESTİVALE HAZIRLANIYOR

  • Eklenme Tarihi :09.06.2024 | 11:42
  • Muhabir :Haber Merkezi

İSKENDERUN FESTİVALE HAZIRLANIYOR

İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, basın mensuplarıyla bir araya gelerek şehirde yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Dönmez, bu yıl 5 Temmuz festivalinin nasıl yapılacağı konusunda gazetecilerle fikir alışverişinde bulunduklarını ve birlikte Atatürk Anıt Meydanı’nda incelemelerde bulunduklarını belirtti. Başkan Dönmez, İskenderun’da ortak akıl ile güzel bir festival gerçekleştireceklerini vurgulayarak, “Deprem sonrasında İskenderun’un ayağa kalktığını gösterebilmek için Anıt Alanı’nda ne yapabileceğimizi konuşuyoruz. Çünkü Anıt Alanı’nda yapacağımız her etkinlik, İskenderun’a ve Hatay’a umut olacak” ifadelerini kullandı. Anıt Alanı’nın festival için uygun bir alan gibi görünmediğini ancak burayı insanların morallerini yerine getirmek için geçici de olsa konser alanına dönüştürmek istediklerini dile getiren Başkan Dönmez, “Kısıtlı bütçemizle beraber, belki de sadece sponsorluklarla hareket edebileceğimiz bir bütçeyle, ilk defa gazetecilerle, ilk defa katkı sunmak isteyen herkesin fikirlerine açık olduğu bir festival düzenlemek istiyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN DÖNMEZ BASINI BİLGİLENDİRDİ

Ayrıca, Mete Aslan Bulvarı, Ayakkabıcılar Çarşısı ve Havuzlu Çarşı’da incelemelerde bulunan Başkan Dönmez, belediyenin yapacağı projelerle ilgili bilgiler aktardı. Altyapıdan sahil düzenleme projesine kadar birçok konuda açıklama yapan Dönmez, altyapı, kaldırım ve peyzaj çalışmalarının bir an önce tamamlanarak İskenderun sahilinin kötü kanalizasyon görüntülerinden ve depremin izlerinden kurtulacağını, vatandaşların daha güzel bir ortamda gönül rahatlığıyla gezebileceği ve balık tutabileceği bir yer haline getirileceğini sözlerine ekledi.