İŞ DÜNYASININ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

  • Eklenme Tarihi :02.12.2022 | 13:46
  • Muhabir :

Demokrasi ve Atılım Partisi Defne İlçe başkanı Av. Nidal Hüzmeli ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri HASİAD Başkanı Av. Murat Hayzaran ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

İŞ DÜNYASININ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Deva Partisi Defne İlçe başkanı Nidal Hüzmeli’ye İlçe yönetim kurulu üyeleri Mustafa Gökçe, Rahman Çiçek, Aybüke Yiğitoğlu, Ahmet Tok ve Murat Özdemir eşlik etti. Ziyarete HASİAD yönetim kurulu üyelerinden Sami Arıca, Cemal Korhan Topal, Ragıp Kırbey, Özcan Anlar, Malik Özgün ve Kemal Arslanoğlu’da ev sahipliği yaptı.
Deva Partisi Defne İlçe başkanı Nidal Hüzmeli ziyarette iş dünyasının ve ülke ekonomisinin içerisinde bulunduğu zorluklara karşı oluşturulan DEVA partisinin ilk 90, 180 ve 360 gününde uygulanacak eylem planları hakkında bilgiler paylaştı. Özellikle iş dünyasını yakından ilgilendiren Ekonomi ve Finans Eylem planı üzerinde ağırlıkla bilgiler veren Hüzmeli, Güçlü, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir büyüme ile topyekûn zenginleşme hedefi ile yola çıkılan planda ekonomi yönetiminin güçlendirilerek,  yeni finans ve para politikaları ile iş insanlarını kısa sürede rahatlatacak projelerini anlattı. Özellikle bölgemizi yakından ilgilendiren İhracat, Yatırım ve İş Ortamını İyileştirerek özellike iş gücü politikaları ile herkesin nitelikli, adil bir ücret getiren, sosyal güvenlik kapsamında olan iş imkânlarına ulaşmasını sağlayacaklarını belirtti. Başkan Hüzmeli ziyarette Deva Partisi Genel merkezi tarafından hazırlanan Ekonomi ve Finans Politikaları kitabını HASİAD başkanı Av. Murat Hayzaran ve yönetim kuruluna takdim etti.
HAYZARAN “ALİ BABACAN'IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ”
HASİAD başkanı Av. Murat Hayzaran heyetin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ülkenin içerisinden geçtiği ekonomik zorluklara dikkat çekerek, “Bu ekonomik durumdan kaynaklı olarak üretime ve tarıma dayalı sanayinin bu süreçte ne kadar kıymetli olduğunu görmüş olduk kendi kendine yeten üreten ürettiğine katma değer katan ülkelerin daha çok ayakta durduğunu daha bu süreci daha az sıkıntıyla geçirdiğini gözlemledik. Tam pandemiden kurtuluyoruz derken Rusya Ukrayna Savaşı'nın getirmiş olduğu sıkıntılarla baş başa kaldık dünyadaki tahılın birçoğu oradan geliyor ki Oysa Biz Konya’mızdan tutun Anadolu'muza kadar bereketli topraklara sahipken üretkenliği kaybederek tüketen bir noktaya gelmiş durumdayız Üreten noktaya gelebilmek için de bu pandeminin aslında bize öğrettiği birçok şey var yani bir musibet bin nasihatten iyidir, TÜİK yüzde seksenlerde enflasyon açıklarken Prof. Veysel Ulusoy'un başında bulunduğu enflasyon araştırma grubu %186'lardan bahsediyorlar ürün miktarı kıyaslandığında maalesef ciddi bir fark var bu noktada işverenin sırtına çok yük bırakmamak lazım asgari ücretliye zam yapılmalı asgari ücretliyi tabi ki koruyalım asgari ücreti arttıralım Ancak bunu yaparken de işverene teşviklerle vergi indirimleri ile imkanlar sağlayalım. Bu noktada ekonomik politikaları ile Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın birçok ekonomi ile ilgili açıklamalarını ve çalışmalarını ilgiyle ve özenle takip ediyorum. Yapmış olduğu değerlendirmelerde programlarında parametreler bilimsel veriler ışığında izlediği politikaları beğenerek takip ediyoruz” dedi.
HÜZMELİ “PARTİMİZİN EKONOMİ VE FİNANS EYLEM PLANININI HATAY İŞ DÜNYASI İLE PAYLAŞTIK”
Deva Partisi Defne İlçe başkanı Nidal Hüzmeli ise HASİAD Başkanı Murat Hayzaran ve yönetim Kurulu üyelerine misafirperverlikleri için teşekkür ederek, “Deva Partisi sürdürülebilir ve kapsayıcı bir büyüme ile topyekûn zenginleşme hedefi ile yola çıkılan bir plan ile ekonomi yönetiminin güçlendirilerek, yeni finans ve para politikaları ile iş insanlarını kısa sürede rahatlatacak projelerini Ekonomi ve Finans Eylem planı altında topladığına dikkat çekerek, Özellikle bölgemiz iş insanlarını yakından ilgilendiren özellikle İhracat, Yatırım ve İş Ortamını İyileştirerek ihracat politikaları ile iş dünyasına umut olduğunu ortaya koymuştur. Herkesin nitelikli, adil bir ücret getiren, sosyal güvenlik kapsamında olan iş imkânlarına ulaşmasını sağlayacak olan bu planımızda iş insanlarının sorunlarına çözüm olacak her şey mevcut.” ifadelerini kullandı. Deva Partisinin Ekonomin her dalından, Tarıma, üretime, sağlık, eğitim, hukuk konularında hayatın her noktasına dokunan politikaları ile halkın büyük bir teveccühüne ulaştığına dikkat çeken Deva Partisi Defne İlçe başkanı Nidal Hüzmeli “İlimizin en önemli sivil Toplum kuruluşlarının başında gelen önemli bir yere sahip değerli iş insanlarının bir araya geldiği HASİAD gibi yapılanmaların istek ve talepleri, görüşleri bizler için değerli, o nedenle Başkan Hayzaran ve yönetim kuruluna Ekonomi ve Finans Eylem planınımızın tüm içeriklerini bulabilecekleri kitapçığımızı takdim ettik. Deva Partisi olarak ülkenin içerisinde bulunduğu sıkıntılı sürecin nasıl atlatılacağının adımlarını anlatmaya çalıştık. İlgilerinden ve misafirperverliklerinden dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına HASİAD başkanı Av. Murat Hayzaran ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz” dedi.