İLK TURDAN DERS ALDIK

  • Eklenme Tarihi :18.05.2023 | 11:24

CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, 14 Mayıs seçimlerinde seçmeni sandığa taşıma konusunda ilk turda çok önemli ders aldıklarını, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna daha iyi hazırlandıklarını söyledi.

İLK TURDAN DERS ALDIK

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği seçimlerinde alınan sonuçları değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, “Bu seçim sonucunun Türk milletine hayırlı olmasını diliyorum. Daha seçim bitmedi biliyorsunuz. Birinci turu tamamladık. Birinci turda hiç eşit olmayan bir seçime girdik. Her şeye rağmen bize teveccüh gösteren tüm vatandaşlarıma partili partisiz teşekkür ederim. Hiç kimse yenilmez değil hiç kimse ömür boyu o koltukta oturacak değil. Genel başkanımızın dediği gibi ‘bu iş bitmedi, ikinci turda inanıyorum ki millet ittifakı başarıya ulaşacak. Türkiye bahara kavuşacak” dedi.

SEÇMENİ TAŞIMADA SIKINTI OLDU

14 Mayıs seçimlerinde İskenderun ile ilgili sıkıntılarının seçmeni taşıma konusunda olduğunu vurgulayan CHP’li Yusuf Mansuroğlu “Karşımızdaki siyasi iktidar gerçekten bizden daha avantajlı. Aldığımız oy oranına baktığımızda İskenderun’da aynı oranda ama Hatay’da biraz öndeyiz. Siyasi iktidar seçmeni bizden daha fazla taşıdı. Bu konuda biz birinci turdan biz ders aldık. İkinci turda Hataylı seçmenlerimizi sandığa götürülmesi konusunda genel merkezimizde genel başkanımızda elimizden gelenin daha fazlasını yapmak zorundayız. Çünkü bu işin başka çıkışı yok. Bunu sağlamak içinde gerçekten gerekeni yapmak lazım” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)