İLK MECLİS TOPLANTISI

  • Eklenme Tarihi :06.01.2023 | 09:18

Altınözü Belediye Meclisi 2023 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi.

İLK MECLİS TOPLANTISI

 

 ALTINÖZÜ’NDE YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI

 Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın başkanlığında toplanan mecliste ilk olarak Aralık toplantı tutanak özeti okundu. Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Altınözü Belediye Meclisi 2023 yılı Denetim Komisyon Üyelerini belirlemek için oylama yapıldı.

İkinci gündem maddesinde ise belediyede çalıştırılacak tam ve kısmi zamanlı sözleşmeli personellerle ilgili işlemler görüşüldü.

Toplantıda İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün mevsimlik işçi çalıştırılması ile ilgili teklifi masaya yatırıldı. 2023 yılında Altınözü Belediyesi’nin yüzde 100 hissedarı olduğu Altınözü Temizlik Hizmeti Limited Şirketi’nde geçici işçi çalıştırılmasına vize verilmesi konusu meclise sunuldu.

KESKİNCİK’E HALI SAHA KAZANDIRILACAK

Mülkiyeti Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan Keskinci Mahallesi’ndeki taşınmazın halı saha yeri olarak protokol yoluyla Altınözü Belediyesi’ne kiralanması teklifi meclise sunuldu. Meclisin aldığı kararla birlikte Keskincik Mahallesi’ndeki söz konusu taşınmazın bulunduğu alana halı saha kazandırılması kararı alındı.

ALINAN KARARLAR İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Toplantı sonrasında bir açıklama yapan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, alınan kararların ilçeye hayırlı olmasını diledi. Başkan Sarı, “2023 yılının ilk meclis toplantısı kıymetli üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Altınözü Belediye Meclisi olarak önceki yıllarda olduğu gibi yeni yılda da ilçemizin yararına karar alıp hayata geçirmeye devam edeceğiz. Ocak ayı toplantısında alınan kararların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)