HATAY’IN TECRÜBELİ BİR İSME İHTİYACI VAR

  • Eklenme Tarihi :18.01.2024 | 10:36
  • Muhabir :Haber Merkezi

HATAY’IN TECRÜBELİ BİR İSME İHTİYACI VAR

HATAY BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı ve CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, CHP Genel Merkezi tarafından adaylığının açıklanmasının ardından Haber Türk’te, Gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un, konuğu oldu. Ersoy’un sorularını içtenlikle yanıtlayan Başkan Savaş, depremden sonra kendisine yöneltilen suçlamalara cevap vererek, sosyal medyada kendisine yönelik linç kampanyasının başlatıldığını söyledi.

 

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un, “Büyükşehir Belediye Başkanlığına neden tekrar aday oldunuz? Sorusunu da yanıtlayan Başkan Savaş, “Çünkü Hatay’ın şu anda tecrübeli bir insana ihtiyacı var. Biz depremin 10’uncu günden itibaren Yıldız Teknik Üniversitesinden 126 tane akademisyenle, sivil toplum örgütleriyle yani odalarla, hem Hatay’daki hemde yurt içindeki odalarla ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile plan ve projeler yapıyoruz. Yani Hatay sadece bina yapmakla kurtulmaz. Hatay yaşayan bir şehir. Hatay kültür ve  özellikle medeniyet konusunda dünyada ilkleri olan bir şehir. Bu birikimi tekrardan hayata geçirmemiz lazım. Bunun için Hatay’ın ulaşımdan tutunda, sosyal hayatına kadar şu ana kadar sadece 15 alanında, 126 akademisyen çalışıyor. Çalışmalarını bitirdiler. Bu ayın sonunda biz ne yapacağımız konusunda açıklama yapacağız.”

SEÇİMDE YİNE EN GÜÇLÜ ADAY BİZİZ

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un, “Sizin tuhaf bir durumunuz da var. Ak Parti’den aday gösteriliyorsunuz kazanıyorsunuz, CHP’den aday gösteriliyorsunuz kazanıyorsunuz. CHP sizi aday göstermeseydi, İyi Parti’den aday olsanız kazanır mıydınız seçimi?” sorusuna, “Yok ben iki dönemdir Cumhuriyet Halk Partisindeyim. Bu dönemde de Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olmak isterdim. Sayın genel Başkanımız 4 tane anket yapmış, sonuç itibari ile bizi tercih etti. Sayın genel başkanımıza, MYK üyelerimize, PM üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Seçime gireceğiz ve hep birlikte kazanacağız. En güçlü aday biziz. Şöyle ifade etmek gerekiyor. Neden kazanıyoruz. Çünkü üretiyoruz. Ürettiğimiz içinde kazanıyoruz. Birleştiriyoruz insanlarımızı ” diye konuştu.