GÜZELMANSUR'DAN BAKAN VE BÜROKRATLARA ZİYARET - Hatay Gazetesi

GÜZELMANSUR'DAN BAKAN VE BÜROKRATLARA ZİYARET

  • Eklenme Tarihi :28.06.2024 | 12:24
  • Muhabir :MURAT MUTLU

Hatay'ın sorunlarının çözümü için ilgili bakanlıklar başta olmak üzere kurum kuruluşları ziyaret eden CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur istişarelerde bulunmaya devam ediyor.

GÜZELMANSUR'DAN BAKAN VE BÜROKRATLARA ZİYARET

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur dün Ankara'da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nu, Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen'i, EPDK Başkanı  Mustafa Yılmaz'ı, TOKİ Başkanı Ömer Bulut'u ziyaret ederek Hatay’ın sorunlarının çözümü hakkında istişarelerde bulundu.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından TBMM Çalışma Ofisi’nde açıklamalarda bulunan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur; “Özellikle ulaştırma konusunda Hatay'ın çok sıkıntı içerisinde olduğunu, Sarımazı-Antakya Otoyolun biran önce başlaması gerektiğini, Serinyol-Madenli yolunun Karayollarına devredilmesi gerektiğini, Honda Kavşağı'nın artık çekilemez olduğunu bu sorunların çözülmesi gerektiğini  Bakana ve Karayolları Genel Müdürüne ilettim. Ben buradan teşekkür ediyorum, gerekli çalışmaların başlayacağını bildirdiler. EPDK Başkanı doğalgaz konusunda özellikle Serinyol'a, Harbiye'ye, Samandağ'a, Kırıkhan'a eksik kalan çalışmalarının yeniden başlayacağının talimatını verdi. TOKİ Başkanı Ömer Bulut Bey'e de TOKİ Konutlarının çok yetersiz olduğunu, bu inşaatların bir an önce arttırılması gerektiğini, hala iki yüz on sekiz bin hemşerimin konteynerlarda bu yazın sıcaklarda kaldığını beyan ettim. Bu çalışmaların arttırılarak sürdürüleceğini ve bu TOKİ konut sayısının Hatay'daki gereken sayıya ulaşacağının müjdesini verdi. Ben hepsine buradan ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hatay insanı sahipsiz değildir. Hatay insanının tüm sıkıntılarını gerek mecliste, gerek kamuda, gerek yerelde, gerek genelde dillendirmeye devam edeceğim.” dedi.

Haberin Videosu