ÇUVALI SIRTLANAN SOKAKTA GEZDİ

  • Eklenme Tarihi :01.04.2024 | 13:59
  • Muhabir :Haber Merkezi

BÖYLE OY TAŞINDIĞINI SİZDE GÖRDÜK

ÇUVALI SIRTLANAN SOKAKTA GEZDİ

Hatay’da Güvenlik Güçleri ile beraber getirilmeyen oylar seçime damga vurdu. Yüksek Seçim Kurulunun kararına karşın Hatay genelinde bir çok oy pusulasının bulunduğu çuvallar Adliyeye Güvenlik Güçlerinin nezaretinde getirilmedi. Gece boyunca sandıklara sahip çıkmak için gözlerini dört açan vatandaşlar gerek ismini vermek istemeyen gerekse bana karışmayın defneden geliyorum diyen ve yanında herhangi bir Güvenlik gücü bulunmayan ancak elinde OY PUSULALARININ bulunduğu çuvalları taşıyan kişileri yakaladılar. Bu kişilerin çuvalları neden Güvenlik Güçleri ile beraber getirmediklerini sorgulayan vatandaşlar bu kişileri abluka altına alarak Güvenlik Güçlerine bildirdiler.

Ülke genelinde oy sayımı gece yarısından sonra netleşirken Hatay’da sabah 04:00 dan sonra Defne ilçesinden Samandağ İlçesinden  Ovakent Mahallesinden oy çuvallarının GÜVENLİK GÜÇLERİ EŞLİĞİNDE olmadan Adliyeye getirilmesi de akıllarda soru işaretleri bıraktı. Özellikle kesin olarak bilinen Islak İmzalı Tutanakları bulunan Altınözün’deki oy çuvallarının Adliyeye teslim edilmediği iddiasıda Hatay’daki KESİN OLMAYAN SEÇİM SONUÇLARININ değişebileceğinin işareti olarak görülüyor.

CHP KURMAY VE AVUKATLARI SEÇİM KURULUNDA

Bu arada geceden bu yana yaşananların ardından CHP Genel Merkezi Avukatları Hatay’a gelerek Seçim Kuruluna geçtikleri ve sonuçlara itiraz ettikleri öğrenildi.

Haberin Videosu