Gençler bırakın kahve içmeyi, aç kalmamanın hesabını yapıyor

  • Eklenme Tarihi :06.02.2024 | 10:11
  • Muhabir :Haber Merkezi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda gençlerle olan bir sohbetine yer verdi.

Gençler bırakın kahve içmeyi, aç kalmamanın hesabını yapıyor

 Sorduğu kimden şikâyetçisin sorusuna, “Erdoğan’dan, başka kimden olacak?” yanıtını alan Babacan’ın gençlerle gerçekleştirdiği sohbet şu şekilde:

 

“Bir cumhurbaşkanından ne beklersin?”

Gençlere bir cumhurbaşkanından ne beklediğini soran Ali Babacan, “Vallahi hayat pahalı” ve “serbest piyasa” yanıtlarını aldı. Aldığı serbest piyasa yanıtı sonrası, “Serbest piyasa istersin değil mi? Böyle kayırılmış, kendi zenginleri olmasın. Herkes fırsat eşitliğiyle çalışsın, değil mi?” yanıtını verdi. Bir dürümün 55 lira olduğunu duyan Babacan, gençlere söyle dedi: “Onun içinde et falan yok ha. Ekmek arası patates. Karbonhidrat arası karbonhidrat.”

“Bir kahve içebiliyor musun arkadaşlarınla oturup?”          

Gençlerin aylık 2 bin lira harçlık aldığını duyan Ali Babacan, şöyle söyledi: “Aylık iki bin lira. E aylık iki bin liraya şimdi bu da 55 liraysa demek ki üç günde bir, iki öğün yiyorsun geri kalan ancak bir dürüme yetiyor, doğru mu? Bu sadece karnını doyurmak. Peki bir kahve içebiliyor musun arkadaşlarınla oturup?”

Ali Babacan, gençlerle olan diyaloğunu Twitter hesabından şu cümlelerle paylaştı: “Okumasını, başarılar elde etmesini beklediğimiz gençler bırakın arkadaşlarıyla kahve içmeyi, aç kalmamanın hesabını yapıyor.”