Gazze'yi bir İslam beldesi yapmaya hazırız

  • Eklenme Tarihi :22.10.2023 | 14:43
  • Muhabir :MUSTAFA YILDIRIM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti, Gazze'yi yüzü gülen çocukların şehri, kardeşlerimizin huzur ve güven içinde yaşayacağı bir İslam beldesi yapmaya hazırdır, buna da and olsun, hamd olsun muktedirdir" dedi.

Gazze'yi bir İslam beldesi yapmaya hazırız

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti, Gazze'yi yüzü gülen çocukların şehri, kardeşlerimizin huzur ve güven içinde yaşayacağı bir İslam beldesi yapmaya hazırdır, buna da and olsun, hamd olsun muktedirdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın aktif ve çok boyutlu diplomatik mücadelesinde de Türk milleti ve tüm inananlar yanındadır" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı üzerinden İsrail- Filistin gerginliği hakkındaki açıklamalarına devam etti. Bahçeli, "Uluslararası toplum Gazze'deki seri ve sürekli cinayetleri tıpkı bir korku filmini izler gibi seyre dalmıştır. Ne bir ses ne de bir tepki söz konusudur. Birleşmiş Milletler Teşkilatı'nın karar ve yaptırım organları kilitlenmiştir. ABD'nin vetosuyla geçici ateşkes ilanı dahi yapılamamıştır. İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı’ndan ise hiçbir şey çıkmamıştır. Basit kınama mesajlarından başka sadra şifa hiçbir teşebbüs veya buna dair bir niyet duyulmamıştır. Kahire’de düzenlenen 'Gazze için Barış Zirvesi'nde de şuana kadar bir sonuç çıkmamıştır" ifadelerine yer verdi.