ESNAF AYAĞA KALKMADAN FATURA TAHSİLATI YANLIŞ - Hatay Gazetesi

ESNAF AYAĞA KALKMADAN FATURA TAHSİLATI YANLIŞ

  • Eklenme Tarihi :21.05.2024 | 07:50
  • Muhabir :Haber Merkezi

ESNAF AYAĞA KALKMADAN FATURA TAHSİLATI YANLIŞ

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada, deprem bölgesindeki esnafın karşı karşıya olduğu sorunlara dikkat çekti. 

ESNAF ELEKTRİK FATURASI ÖDEMEYE HAZIR DEĞİL!

 Çalışkan, "Deprem bölgesinde esnafımız hala kendini toparlamaya çalışırken, konteyner iş yerlerine elektrik aboneliği ve su sayacı takma çalışmasının başlatılması doğru değildir. Esnafımız henüz fatura tahsilatına hazır değil.” dedi. 

DEPREM BÖLGESİNDE ESNAFA ELEKTRİK ABONELİĞİ ERTELENMELİ!

 Deprem bölgesindeki iş yerlerinin büyük problemlerle karşı karşıya olduğunu belirten Çalışkan, "Konteyner iş yerlerinde, konteyner çarşılarda bulunan iş yerlerine yönelik elektrik ve su sayacı takma girişimleri var. Bölgedeki esnafımızın talebi, bu girişimin bir yıl süreyle ertelenmesidir. Çünkü konteynerlerin altyapı ve üstyapıları henüz tamamlanmadı. Her yağmur ve selde büyük bir faciayla karşı karşıya kalınıyor." diye konuştu. 

DEPREMZEDE ESNAF HİBE VE MALZEME DESTEĞİ BEKLİYOR! 

Çalışkan, bölgede esnafa hibe desteği ve heba olan malzemeleri için destek beklenirken, altyapı ve üstyapı sorunluyken, hayat normale dönmemişken buradaki insanlardan elektrik faturası alınmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı. 

ESNAF AYAĞA KALKMADAN FATURA TAHSİLATI YANLIŞ

 Çalışkan, esnafın henüz kendini toparlayamadığı bir dönemde fatura tahsilatına başlanmasının esnaf üzerinde ek bir yük oluşturacağını belirtti. Özellikle altyapı sorunları çözülmeden gerçekleştirilen bu tür uygulamaların, bölgedeki toparlanma sürecini daha da zorlaştıracağını ifade etti.

 ÇALIŞKAN’DAN ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

 Milletvekili Çalışkan konuşmasında deprem bölgesindeki esnafın yaşadığı zorlukları ve beklentilerini gündeme taşırken, yetkililere de önemli bir çağrıda bulundu. Çalışkan, esnafın taleplerinin dikkate alınarak gerekli adımların atılmasının, bölgenin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde toparlanmasına katkı sağlayacağını vurguladı.

 

Haberin Videosu