Erdinç Keskin'den Anneler Günü Mesajı - Hatay Gazetesi

Erdinç Keskin'den Anneler Günü Mesajı

  • Eklenme Tarihi :12.05.2024 | 14:11
  • Muhabir :Haber Merkezi

Erdinç Keskin'den Anneler Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Keskin, mesajında Mustafa Kemal Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım'ın örnek ilişkisine vurgu yaparak, annelerin toplum üzerindeki etkilerini anlattı.
Başkan Keskin mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bu özel gün, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım'ı anarak başlamak istiyorum. Zübeyde Hanım, oğluna ve dolayısıyla tüm ulusumuza büyük bir miras bırakmıştır. Onun destekleri ve oğluna olan inancı, Cumhuriyetimizin temellerinin atılmasında büyük bir rol oynamıştır."
Başkan Keskin, annelerin toplum içindeki önemine dikkat çekerek, "Anneler, çocuklarının ilk ve en etkili öğretmenleri olarak, onların karakter ve kaderini şekillendirmede belirleyici bir role sahiptir. Zübeyde Hanım gibi anneler, çocuklarına sadece yaşamı değil, yaşamın nasıl yaşanması gerektiğini de öğretir. Onların rehberliği ve sevgisi, gelecek nesillerin yönünü belirler," dedi.
Başkan Keskin, mesajını şu sözlerle tamamladı: "Bu Anneler Günü'nde, Zübeyde Hanım başta olmak üzere, tüm annelerimizin gününü kutluyor, onların toplumumuzdaki yeri ve önemini bir kez daha vurguluyoruz. Şehit annelerimize de özel bir saygı ve sevgi ile yaklaşıyor, onların da fedakarlıklarını minnetle anıyoruz. Annelerimiz, her koşulda sevgi ve sabırla bizleri büyüten, hayatımıza anlam katan değerli varlıklarımızdır."