DÖNMEZ, KAHVALTI PROGRAMINA KATILDI - Hatay Gazetesi

DÖNMEZ, KAHVALTI PROGRAMINA KATILDI

  • Eklenme Tarihi :14.05.2024 | 17:18
  • Muhabir :Haber Merkezi

DÖNMEZ, KAHVALTI PROGRAMINA KATILDI

İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, düzenlemiş olduğu kahvaltı programında engelli vatandaşlar ve aileleri ile bir araya geldi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Dönmez’in ev sahipliğinde, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in de katılım gösterdiği kahvaltı buluşmasında engelli vatandaşlar ve aileleri ile bir araya geldi.

Başkan Mehmet Dönmez “Unutulmamalıdır ki, engellilik hepimizin karşı karşıya kalacağı bir durumdur. Bu sebeple asıl aşılması gereken engel, vicdanlardadır. Engelli bireylerimizin en çok ihtiyacı olan şefkati, merhameti, saygıyı ve sevgiyi onlardan esirgememeli, daima onların yanlarında olduğumuzu göstermeli, hissettirmeli ve onları desteklemeliyiz. Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmanın, ailelerine destek olmanın, sorunlarının giderilmesine katkıda bulunmanın bir insanlık görevi ve ortak sorumluluğumuz olduğu asla unutulmamalıdır. Bu vesile ile 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın, engelli kardeşlerimizle ilgili toplumsal farkındalığın arttırılmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile  olmasını diliyor ve tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam  geçirmelerini temenni ediyorum.” dedi.