DOĞAN: HUKUKSUZLARIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

  • Eklenme Tarihi :08.03.2024 | 10:45
  • Muhabir :Haber Merkezi

DOĞAN: HUKUKSUZLARIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

Deva Partisi İskenderun Belediye başkan Adayı Av Hatice Esra Doğan çıktıkları deva yolunda şehrin alt ve üstyapısı başta olmak üzere hukuksuzlukların, adaletsizliklerin önüne geçebilmek adına çalışmalar yapacaklarını söyledi.

 

İskenderun.org ekibine özel açıklamalarda bulunan Deva Partisi Belediye Başkan adayı Av. Hatice Esra Doğan, büyük bir felaket yaşayan, halkın beklentileri ve hizmet özlemine son vermek üzere halkın seçim hakkına alternatif olmak istediğine işaret etti. 

Devalı Av. Hatice Esra Doğan, çıktıkları deva olma yolunda şehrin altyapı üst yapısı, hukuksuzlukların adaletsizliklerin önüne geçilebilmesi adına, kadına hayvana, insana, şiddete mağdur bırakılmış her varlığa, etkin bir mücadele için var gücüyle deva olmaya geldiklerini ifade etti.

KOOPERATİF ANLAYIŞINI TEKRAR GETİRECEĞİZ

Yaşanılan doğal afetin yıkıcı etkileriyle yeniden kalkındırmaya, yeniden yaşanabilir, eski güzel günlerine kavuşturmaya, depremin tüm izlerini ortadan kaldırmaya deva olmaya geldiklerinin altını çizen Doğan “Kadın, hayatı kurandır. Kadınlar geleceğimizdir. Kadınlar hayat ağacımızdır. Kadınların etkin bir şekilde faaliyetlerini yürütebildikleri sosyal alanların ve bu alanların kullanılabildiği yeni alanlar oluşturacağız. Kadın kooperatifleri, güçlü bir şekilde Pazar desteği alarak kooperatif anlayışını tekrar getireceğiz” dedi.

ÜCRETSİZ KREŞLER VE BAKIM EVLERİ KURACAĞIZ

Tüm Türkiye’nin kanayan yaralarından biri kadına yönelik şiddetle ilgili olarak hem şehirde, hem Hatay’da, İskenderun’da etkin mücadele edeceklerini de belirten Av. Doğan “Bu kapsamında kadın sığınma evleri gündemdedir. Hatay genelinde sadece bir kadın sığınma evi bulunmaktadır ve yapı itibariyle mevcut ihtiyacı karşılamamaktadır. Deva belediyeciliği ile İskenderun ilçemizde kadın sığınma evlerinin sayısını artırıp, kadınların can ve mal güvenliklerini sağlayacağız. Çocuklarımıza yönelik ise maruz kaldıkları durumlardan dolayı yaşadıkları sorunları giderebilmek adına koruyabilmemiz için 13 ve üzeri tüm çocuklarımızın korunabilmesi adına çocuk evleri inşa edeceğiz. Ekonomik durum gözetmek sizin tüm çalışan kadınların çocuklarının okul öncesi ve kreş ihtiyaçlarının giderebilecekleri, belli mahallelerde kurulmak üzere ücretsiz kreşler ve bakım evleri kuracağız” diye konuştu.

GERİ DÖNÜŞÜMLE İLÇEMİZE FAYDA SAĞLAMIŞ OLACAĞIZ

İskenderun’un plan sorunlarının farkında olduklarına değinen Devalı Belediye Başkan adayı Av. Hatice Esra Doğan “İmar probleminin farkındayız. Şehrin, yaşadığımız afet sonrası geçirmiş olduğu bu tahribatın farkındayız. Yeni imar projeleriyle deprem dirençli kentlerin yeniden inşası için, bilimsel akla Fenne uygun olarak yapacağımız çalışmalarla, bu imar çalışmalarını yenileyeceğiz. Şehrimizde altyapı ve üstyapı sorunların da kullanılmak üzere moloz döküm sahalarında geri dönüşüm sahaları oluşturacağız, bu sahalar ülke ekonomisine katkı sağlayarak kullanmış olduğumuz bu geri dönüşümle ilçemize fayda sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.

Konteynır kentlerde yaşaya insanlar, kadınların en büyük problemlerinden biri kadınların hijyen problemleri olduğunu aktaran Doğan, ortak banyo, ortak tuvalet, altyapı sorunlarının giderilememesi, geçici konaklamanın altyapı sistemine sağlamlaştırmadan yapılmasının neticesi olarak yaşanan problemleri gidereceklerini kaydetti.

ŞEFFAF BELEDİYECİLĞİ TEKRAR GETİRECEĞİZ

Deva Belediyeciliğinde ihalelerin zamanında ilan edeceği ve ihalelere belli kişilere, kurumlara peşkeş çekmesinin önüne geçeceklerini vurgulayan Av. Hatice Esra Doğan “Belediye başkanı ve meclis üyeleri tarafından her 6 ayda oluşturulacak bir toplantıyla belediyemizin bütün faaliyet çalışmalarını halkımıza açıklayacağız. Şeffaf belediyeciliği tekrar geri getireceğiz. Belediyemizin bünyesinde bir afet koordinasyon birimi kurup, bu birimin afetle ilgili ilk yardım çalışmalarını yürütmesini sağlayacağız” dedi.