DERMANI YİNE HEP BERABER BULACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :26.10.2023 | 14:14
  • Muhabir :Hatay Gazetesi

DERMANI YİNE HEP BERABER BULACAĞIZ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan. Hatay ziyaretinin ardından duygu dolu bir paylaşımda bulundu. Sosyal medya hesabından Antakya'da yıkıntılar arasında tartıştığı Meryem'in fotoğrafını paylaşarak takipçileriyle tanıştıran Babacan, dermanı yine hep beraber bulacaklarını belirtti.

 

Babacan yaptığı paylaşımda, "Tanıştırayım, dünyalar güzeli  arkadaşımın ismi Meryem. Her şeyin anormal olduğu, herkesin acılarını içine gömdüğü0 Antakya’nın harabeye dönmüş sokaklarında karşılaştık." dedi.

 

DEPREMDE HAYATI TERS YÜZ OLDU

Meryem'in hayatının depremde ters yüz olduğunu belirten Babacan, "Meryem beş yaşında. 6 Şubat depremlerinde hayatı ters yüz olan milyonlarca çocuktan biri. Antakya’daki evi yıkıldığı için çadırda yaşıyor. Evet, üzerinden neredeyse 9 ay geçti ama hâlâ çadırda yaşıyor. Temizlik de uyumak da yemek de çok zor. Üstelik çadır her yağmurda su alıyor. Gülen gözleriyle, neşesiyle ama biraz da yorulmuş hâlde konteyner sözünün tutulmasını bekliyor. Depremden önceki evinin yerini tutmaz ama en azından sıcak olur diye umut ediyor."

MERYEMİ EN ÇOK MUTSUZ EDEN OKULA GİDEMEMESİ

"Meryem şu an okula gidemiyor. Meryem’i en çok mutsuz eden de bu… Gidebileceği okul, servis mesafesinde. Ailesi maalesef servis ücretini karşılayamıyor. Biz, Cumhuriyetin yüzüncü yılını süslü protokol alanlarında değil, depremin yıktığı Hatay’ın sokaklarında anmak istedik. Çünkü afet anında her şeyi bir kenara bırakıp bir araya gelen, devleti beklemeden yardıma koşan ırkı, mezhebi, dini, yaşı, siyasi farklılığı düşünmeden çabalayan insanlardır Cumhuriyet."

ÇOK ACILAR YAŞADIK

"Çok acılar yaşadık. Geçmiş yaralarımızı unutmadan, dermanı yine hep beraber bulacağız. Unutmayacağız ki birbirimize bakacak yüzümüz olsun. Unutmayacağız ki Meryem’e bakacak yüzümüz olsun. Birlikte yüz yüze, nice nice yüz yıllarımız olsun." dedi.